США та НАТО дали відповіді про "гарантії безпеки" Росії — що в них (ВІДЕО)

Прапори США та НАТО. Фото: gbv.wilsoncenter.org

США та НАТО у середу, 26 січня, передали Росії відповіді на її пропозиції у сфері безпеки. Про їх зміст, не вдаючись у деталі, державний секретар США Ентоні Блінкен та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомили на пресконференціях, передає "Дом".

За словами Блінкена, у відкритому доступі відповідь не публікуватимуть. Держсекретар заявив, що Вашингтон хоче йти дипломатичним шляхом, а реакція США на вимоги Кремля про так звані "гарантії безпеки" була скоординована з Україною та Європою. Крім того, Сполучені Штати ведуть переговори з європейськими партнерами щодо жорстких економічних кроків проти Росії. Також Блінкен повідомив, що найближчими днями Україна отримає нову партію озброєння.

"Наша відповідь Росії відображає те, про що я говорив у Києві, Берліні та Женеві минулого тижня. Ми відкриті до діалогу, ми віддаємо перевагу дипломатії, і ми готові рухатися далі, де є потенціал для комунікації та співпраці, якщо Росія деескалує агресію щодо України, припинить підбурювальну риторику і підійде до питання майбутнього безпеки в Європі", — прокоментував надану Росії відповідь держсекретар США.

У свою чергу Єнс Столтенберг повідомив, що Альянс офіційно відмовив Росії у виконанні вимог не приймати Україну. Він зазначив, що НАТО виступає за дипломатичне врегулювання та закликав Росію вивести свої війська з України.

"Напруженість зростає. Росія продовжує нарощувати військову міць. І ми також бачимо більше військ не тільки в Україні та навколо неї, а й у Білорусі, де Росія перебуває в процесі розгортання тисяч бойових одиниць, сотень літаків, систем ППО С-400 та багатьох інших передових засобів. І це відбувається замасковано під виглядом навчань. Ми ще раз закликаємо Росію до негайної деескалації ситуації. НАТО твердо переконане, що напруженість та розбіжності мають вирішуватися шляхом діалогу та дипломатії, а не за допомогою сили чи погроз", — заявив Столтенберг.

Читайте також: "Я хочу говорити з усіма, хто розмовляє російською": інтерв'ю з офіційною представницею Держдепу США Андреа Калан

Нагадаємо, Росія висунула умови НАТО та США щодо гарантій безпеки. Одна із них — Україна не повинна увійти до НАТО. В опублікованому 17 грудня 2021 року Міністерством закордонних справ РФ проєкті угоди між Росією та країнами НАТО зокрема є такі пункти:

  • НАТО зобов'язується унеможливити приєднання до Альянсу України;
  • НАТО не розміщуватиме додаткові сили та озброєння в країнах Східної Європи;
  • НАТО відмовляється від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії;
  • Росія і НАТО зобов'язуються не розгортати ракети середньої та меншої дальності в районах, звідки вони можуть вражати території один одного.

Також Росія вимагає повернення кордонів НАТО до 1997 року. Це означає вихід зі складу Альянсу 14 європейських країн, які приєдналися до нього за цей період. Серед них: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Болгарія, Угорщина, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та ін.

Прямий ефір