США, ЄС і Велика Британія створили консультативну групу щодо воєнних злочинів РФ, — Венедіктова

Ілюстративне фото: pixabay.com

Atrocity Crimes Advisory Group (ACA)  об’єднує багатонаціональну команду експертів Євросоюзу, США та Великої Британії для підтримки Офісу генпрокурора у розслідуванні та переслідуванні за воєнні злочини, що безупинно скоюються російськими військами на території України. Про це сьогодні, 26 травня, повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, інформує "Дом".

"Правові "джавеліни" та "байрактари" для України: США, ЄС і Велика Британія створили Консультативну групу щодо злочинів-звірств РФ", — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Венедиктова назвала створення АСА черговим потужним кроком допомоги від партнерів України та висловила подяку за демонстрацію солідарності з країною.

Також вона розповіла про особливості роботи новоствореної групи.

"АСА діятиме у двох ключових напрямках. Це Консультативна група при Офісі генпрокурора, що включатиме досвідчених прокурорів, які спеціалізуються на воєнних злочинах, слідчих, військових аналітиків, експертів-криміналістів та інших експертів. А також мобільні групи, які допомагатимуть Офісу та регіональним прокуратурам безпосередньо "на землі". Вони стануть частиною ланцюга документування, розслідування та переслідування тяжких міжнародних злочинів, який координує прокуратура", — зазначила генпрокурорка.

За словами Ірини Венедиктової, консультативна група буде координуватися низкою організацій з країн-учасників.

"Вкрай важливо добитися того, щоб усі винні у жахливих злочинах, скоєних під час неспровокованої російської військової агресії в Україні, постали перед судом. За військові злочини не може бути безкарності", — зазначив верховний представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що ця ініціатива буде підтримувати зусилля Генеральної прокуратури України з документування, збереження та аналізу доказів воєнних злочинів та інших злочинів, вчинених військовослужбовцями російських військ в Україні, з метою притягнення до кримінальної відповідальності.

"ACA є важливим елементом зобов'язання Сполучених Штатів про те, що винних у таких злочинах буде притягнуто до відповідальності", — наголосив держсекретар США.

За словами міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Тейлор, її країна вже взяла на себе чітке зобов'язання підтримувати Україну в розслідуваннях, у тому числі шляхом направлення до регіону експертів з воєнних злочинів та надання додаткового фінансування для допомоги МКС у їх розслідуваннях.

"Ми сповнені рішучості добитися того, щоб винні у мерзенних злочинах, скоєних в Україні, були притягнуті до відповідальності", — заявила Ліз Тейлор.  

Читайте також: "Росія стала державою воєнних злочинів": новий формат гарантій безпеки запропонував президент України на форумі Давос-2022 (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір