Упоратися зі страхами — з дітьми, що ховаються від війни, в метро Харкова працюють психологи (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Тисячі харків'ян уже другий місяць продовжують ховатися у міському метрополітені. Здебільшого жінки та діти, люди похилого віку. Через постійні обстріли виходити на вулицю небезпечно. А люди, які внаслідок бойових дій втратили оселі, у підземці вже облаштували альтернативне житло. Для того, щоб упоратися з кризовими ситуаціями, особливо дітям, вийти із важкого стану, на станціях працюють психологи, повідомляє "Дом".

5-річний Микита обводить свої долоні синім та жовтим кольорами. Малий каже, що саме тут навчився малювати український прапор.

"Мені подобається прапор України завжди малювати, більше нічого", — поділився він.

Разом із татом і мамою, собакою Микита живе у метро на станції "Київська" від 24 лютого. Спочатку, каже тато хлопчика, принесли сюди лише каремати. Тепер у них свій намет, розгорнутий прямо на платформі станції. Іноді ходять додому, але більшість часу проводять під землею.

"Як можна до такого звикнути? Ходимо додому купати дітей, переодягтися, помитися. Тут безпечно, тут, принаймні, не чути нічого, а не чути — це вже половина", — каже тато хлопчика Руслан.

З дітьми та дорослими у метрополітені від перших днів повномасштабного вторгнення РФ до України працює психологиня Ірина Золотарьова. Каже, першого тижня інтенсивних обстрілів діти тягнулися лише обійматися. Всі були налякані та практично не виходили на вулицю. Зараз проводять повноцінні заняття: малюють, грають, намагаються впоратися зі своїми страхами.

"Спочатку батьки були, яких ми привели до тями, попрацювали зі страхами батьків, а потім уже з дітками. Звичайно, все змінилося, бо коли я прийшла перший раз, перший тиждень пройшов у якихось ніби обіймах, сльозах, просто діти хотіли поговорити, поспілкуватися, але не займатися. Вони і зараз не готові до якихось занять, у них ще багато проблем, які потрібно подолати і ми більше займаємося, скажімо так, неформальною освітою", — розповіла психологиня.

Сама Ірина залишилася у Харкові разом із чоловіком усвідомлено. Зрозуміла, що її знання та вміння знадобляться місцевим жителям, наляканим бойовими діями, і тим людям, які не змогли виїхати та втратили все. Ірина вірить, що коли війна закінчиться, її нові підопічні з метрополітену продовжать заняття вже у мирний час.

Читайте також: Як подбати про дитину в укритті — поради

Як повідомлялося раніше, війна позначається на дітях інакше, ніж на дорослих. Перебування в укриттях, вимушений переїзд, втрата звичного середовища, друзів, іграшок — ці та інші фактори можуть спричинити тривогу та стрес у дітей. Щоб допомогти їм позбутися цього, можна виконати вправи на розслаблення.

Прямий ефір