Украина наш дом

Справа Шишимаріна: перший вирок російському воєнному злочинцю виніс суд у Києві

Вадим Шишимарін у суді. Скриншот відео: kanaldom.tv

Сьогодні, 23 травня, відбувся розгляд справи 21-річного сержанта збройних сил РФ Вадима Шишимаріна, який розстріляв мирного жителя на Сумщині. Солом'янський районний суд міста Києва виніс вирок — призначив найвищу міру покарання, повідомляє "Дом".

Так, військовослужбовця РФ сержанта Вадима Шишимаріна, командира відділення в/ч 32010 "4 танкової Кантемирівської дивізії Московської області" визнали винним у вбивстві місцевого жителя в Чупахівці Сумської області та засудили до довічного ув'язнення. А саме — визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

"Прокурори у відкритому судовому процесі довели, що 28 лютого він вбив беззбройного цивільного чоловіка у смт Чупахівка Сумської області. Жертві було 62-роки — він помер на місці від пострілів із автомата в голову, які здійснив 21-річний військовослужбовець армії загарбника", — прокоментувала генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

На відео — Шишимарін під час судового засідання:

Читайте також: Вбивали, ґвалтували, грабували: чи можна військових злочинців повертати за обміном Росії — думка глави УГСПЛ

Раніше повідомлялось, що три кримінальні провадження за фактом звірств російських солдатів на території України вже передано до судів. Це — дані Генпрокуратури України. Ще понад 11 тис. фактів кривавих знущань з цивільних у різних областях України — на стадії досудових розслідувань. Перший солдат збройних сил РФ — вже на лаві підсудних.

Прямий ефір