Спосіб ухилитися від відповідальності: позов до ЄСПЛ Росії проти України прокоментували експерти (ВІДЕО)

Европейский суд по правам человека. Фото: afp.com

Російська Федерація подала позов проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Це перша міждержавна скарга, подана владою РФ проти України. Кремль висунув десяток звинувачень, інформує "Дом".

У документі йдеться про цілу низку можливих порушень, зокрема загибель людей під час Революції Гідності в 2014 році та в зоні проведення ООС, дискримінації російськомовного населення та російського бізнесу, катастрофи рейсу МН17.

Крім претензій до України, РФ у судовому позові висунула кілька вимог, називаючи їх "забезпечувальними заходами". Зокрема, вимагає негайно припинити "водну блокаду" Криму.

"Я думаю, що це мета пропагандистська з одного боку, але з іншого — не можна забувати, що ось ситуація в Криму з водою залишається гострою і не має швидкого вирішення. Тому вишукуються всі способи, щоб навіть за допомогою ось таких європейських універсальних процедур домогтися від України вирішення питання подачі води до Криму. Я цього не виключаю, що це головне, з погляду цілей подання такої скарги, аби домогтися за 39 правилом забезпечувальних заходів, за яким ЄСПЛ може зобов'язати Україну виконувати саме ці рішення", — сказав у ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" юрист Марк Фейгін.

Крім того, одне з обвинувачень в позові Росії проти України — авіакатастрофа "Боїнгу" рейсу МН17 в небі над Донбасом у липні 2014 року. Російська сторона стверджує, що нібито Київ винен в аварії літака, оскільки не закрив повітряний простір над Донбасом. Однак міжнародна група розслідувачів визначила: борт був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", привезеного в Донецьку область із Росії.

"Україна закрила повітряний простір на ешелоні 4 тис. м, оскільки цього було достатньо, щоби зберегти безпеку польотів на такій висоті. У зв'язку з тим, що не було інформації про те, що буде артилерія діяти, ракети протиповітряної оборони. Все те, що зараз робить Росія — це просто ще один спосіб ухилитися від відповідальності", — прокоментував Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.

Читайте також: Дату слухання справи проти Росії щодо Донбасу призначив ЄСПЛ

Нагадаємо, раніше нові докази провини РФ у збиванні літака рейсу МН17 опублікували ЗМІ.

Медіа-партнери
Прямий ефір