Украина наш дом

Спортивні перемоги: українці стали чемпіонами світу зі стрибків у воду

Кирило Болюх. Фото: FINA

Українці Кирило Болюх та Кирило Азаров стали чемпіонами світу зі стрибків у воду серед юніорів. У канадському Монреалі вони здобули три золота на двох. Спортсмени довели, що Україна здатна перемагати на всіх фронтах, кажуть їхні наставники. Куди далі поїдуть хлопці та яке майбутнє їм прогнозують, дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Канадський Монреаль — місце грандіозного успіху і визнання нового покоління української школи стрибків у воду. 15-річний Кирило Болюх та, на рік молодший за нього, Кирило Азаров — чемпіони  світу серед юніорів. Хлопців виховує енергійна і талановита команда наставників збірної України. 

Кирило Болюх був поза конкуренцією на триметровому трампліні. У Монреалі вже перший його стрибок був найкращим. Друге особисте золото Болюх виграв після бездоганного виступу у стрибках з вишки. Тренер високо оцінює потенціал свого вихованця та прогнозує йому велике спортивне майбутнє.

"Він вирізняється фізичною силою, багато тренується, він завжди уважний. Це допомагає досягти результатів", — каже тренер Болюха Ілля Целютін.

Не відстає від свого друга і Кирило Азаров. У 2014 році шестирічний хлопчик прийшов до басейну аби навчитися плавати. Він був наполегливим та завзятим. Фахівці запропонували Кирилу займатися стрибками у воду. Тепер цей юнак — переможець змагань на метровому трампліні на Чемпіонаті світу.

Ціна високих нагород — щоденні тренування, які хлопці не припиняли й після початку повномасштабного вторгнення Росії. Навесні збірна України зі стрибків у воду переїхала до Німеччини, де й готувалась до європейських турнірів.

Після успішних міжнародних змагань збірна готувалася до виступів у Києві. 

"Кожен спортсмен показує, що наша країна є, що наші люди найсильніші. Це велика керована робота, яка свідчить про те, що Україна навіть під час війни має свою силу і міць", — резюмував Ілля Целютін.

Після Чемпіонату світу юнацька команда повернеться до рідної України. Часу на відпочинок майже не буде, адже попереду — Національний чемпіонат, який у середині грудня прийматиме Київ.

Читайте також: ЧС-2022: підтримка України, рекорди й досягнення Мессі, Роналду та інших героїв Кубка світу з футболу

Прямий ефір