Спорт, мрії та перемоги: "Утро Дома" з чемпіоном світу з боксу Юрієм Захарєєвим

Юрій Захарєєв виграв Чемпіонат світу з боксу-2021 AIBA серед чоловіків, який відбувся у Белграді (Сербія). 6 листопада 19-річний українець у фіналі переміг 28-річного росіянина Вадима Мусаєва. Захарєєв став наймолодшим чемпіоном світу в історії України, побивши рекорд Василя Ломаченка, який вперше завоював цей титул у віці 21 року.

Який бій чемпіонату став найскладнішим для спортсмена і про що мріє боксер — розповів Юрій Захарєєв в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучий — Дмитро Слівний.

— Вам зараз 10 років. Це перший великий чемпіонат серед дорослих, і одразу перемога.

— Правильно. Ми прагнули цього, були довгі процеси тренувань.

— Якщо говорити про чемпіонат, який бій був найскладнішим?

— Найскладніший — за вихід до півфіналу. Це казах. Він був високий, з ним було незручно. Також він був набагато досвідченішим. Але завдяки тренерам, які були у кутку та підказували, як правильно робити, ми його перемогли.

— За що у боях дають бали?

— За попадання. Сидять судді та дивляться, скільки чітких влучень завдасть спортсмен. Вважаються чіткі попадання: обличчя, корпус.

— З якого віку ви у боксі?

— З 10. З 10 років мене батьки віддали до школи боксу. Ми тренувалися та навчалися у школі. Виїжджали, билися, навчалися битися з іншими хлопцями, обмінювалися досвідом. Так щороку все це напрацьовували. Виходили потихеньку на високий рівень.

— Я читав, що спочатку не було навіть зали для тренувань. Ви тренувалися на вулиці.

— Так, не було зали. Ми займалися надворі. Потім потихеньку тренер вибивав залу, де ми самі робили ремонт, очищали стіни. Потім перейшли до зали, і всі потихеньку почали. Туди вже тренер заносив мішки, тренажери, гантелі.

— Хто ваш тренер? Як ви зустрілися з ним?

— Ігор Юрескул. Він прийшов з армії, був молодий. Ми мешкали в одному селі. Йому запропонували відкрити секцію боксу, щоб хлопці приходили та тренувалися.

Сам він займався багатьма видами спорту. Так він відкрив секцію, почав збирати хлопців. Усім було цікаво. Усі приходили, тренувалися. Але не всім підходило. Залишилися лише найсильніші.

Потроху він нас тренував, ми навчалися, розвивалися. Потім він нас возив на всі змагання, які були, спаринги. Так ми потихеньку й навчалися всього, що вміємо зараз.

— Що зараз ви вмієте? Як оцінюєте ваші навички? Наприклад, взяти Майка Тайсона — він був одним із наймолодших професійних боксерів. Вийшли б із ним на ринг?

— Ні, у нас різні стилі бою. Вагова категорія не має значення. Різний стиль бою. Він суперника дедалі більше підтискає, не відпускає його зовсім, не дає йому відпочивати. У мене більше ігрова манера.

— Як готуєтеся? Що потрібно підтягти?

— Підтягувати нічого. Потрібно покращувати те, що я вмію.

— Що найкраще вмієте?

— Добре працюю на ногах, рухаючись корпусом, і робота на дистанції. Це все потрібно ще покращувати та доопрацьовувати.

— Ви часто буваєте вдома? Скільки часу ви проводите?

— Часу мало дома проводжу. Понад тиждень, думаю, не минає. Здебільшого поїздки, тренування.

— Про що мрієте? Що хочеться?

— Олімпійського "золота" хочеться. Так, як і кожному спортсмену, який займається боксом, усі хочуть...

— Що ще подобається, крім боксу?

— У вільний час — інші види спорту. Футболом захоплююся, баскетболом, волейболом.

Медіа-партнери
Прямий ефір