Украина наш дом

Виставу для людей із вадами слуху вперше показали в Луганському театрі: фоторепортаж "Дому"

Спектакль "Ніч на полонині". Фото: канал "Дом"

Вперше в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбулася вистава для людей з порушенням слуху. На сцені представили відому поетичну драму Олександра Олеся "Ніч на полонині", повідомляє кореспондентка телеканалу "Дом".

Гуцульську історію кохання актори показували не раз, і не лише на сцені у Сєвєродонецьку, а й в різних куточках України. Цього разу вони вперше працювали разом із сурдоперекладачкою Уляною Франківською, яка приїхала заради вистави із Харкова.

Готувалася фахівець в режимі онлайн.

"Подивилася повністю постановку, прочитала текст. Деякі гуцульські слова доводилося дивитися в словнику, щоб зрозуміти, як логічніше їх перекласти", — розповіла Уляна Франківська.

Виставу відвідали понад півсотні людей із вадами слуху. І це перший подібний досвід в Луганській області. А для глядачів — перша постановка, яка стала для них доступною і зрозумілою.

Організатори вистави — Луганська асоціація людей з інвалідністю.

Після першого успішно реалізованого проєкту подібні культурні вечори в театрі планують проводити регулярно.

Зазначимо, що в грудні 2014 року Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр переїхав із тимчасово окупованого Луганська і до сьогодні працює у Сєвєродонецьку.

Нагадаємо, Івано-Франківський драмтеатр з гастролями відвідав Сєвєродонецьк і Чорнобиль.

Прямий ефір