Створення "Євроланцюга" та закриття Чорнобильської АЕС: 29 листопада в історії

29 листопада виповнюється 243 роки від дня народження батька української прози — Григорія Квітки-Основ'яненка. Першим його твором у цьому жанрі стала повість "Маруся". Він одним із перших почав писати літературною українською мовою. Про це йдеться у програмі "Утро Дома".

Цього дня 1945 року в США відбулася перша в історії рятувальна операція з використанням вертольота. Апарат сконструював українець Ігор Сікорський. Операція була потрібна для порятунку двох людей. Через сильну течію їхнє судно відчепилося від нафтового танкера, натрапило на рифи, після чого стало тонути. Людей врятували за допомогою троса та витягу.

29 листопада 22 роки тому другий президент України Леонід Кучма затвердив офіційні символи очільника держави. Ними стали штандарт, гербова печатка, булава, а також знак президента у вигляді орденського ланцюга. Кучма став першим володарем українських атрибутів влади. Традиційно президенти одержують їх на урочистій церемонії інавгурації.

2000 року в цей день Кабінет міністрів України ухвалив рішення про остаточне закриття Чорнобильської АЕС. І вже 15 грудня того ж року останній, третій реактор енергоблоку назавжди припинив свою роботу. Найбільша техногенна катастрофа в історії людства з жахливими наслідками відбулася 26 квітня 1986 року.

29 листопада 2013 року на підтримку євроінтеграції українці створили так званий "Євроланцюг" між Києвом та Перемишлем. Його протяжність становила 625 км. Сотні тисяч учасників у руках тримали українські прапори та прапори Євросоюзу.

Читайте також: Відкриття Олександрівської лікарні та день народження Тіни Тернер: 26 листопада в історії

Медіа-партнери
Прямий ефір