Союзники, продаж сирої нафти, "паралельний імпорт": як Кремль шукає шляхи обходу санкцій (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Після повномасштабного вторгнення до України Росія стала світовим лідером щодо кількості отриманих санкцій від Заходу. Міжнародний тиск продовжує посилюватись. Кремль намагається знайти шляхи обходу світових обмежень, повідомляє "Дом".

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час свого офіційного візиту 3 серпня до М'янми — країни Південно-Східної Азії — назвав її "добрий і дружній партнер Росії". Лавров зустрівся з лідером М'янми Мін Аун Хлайном, який прийшов до влади внаслідок військового перевороту в лютому минулого року, поваливши обраний громадянський уряд. Понад дві тисячі осіб було вбито під час придушення протестів.

"Ми солідарні з зусиллями вашого прем'єр-міністра, вашого уряду щодо нормалізації та стабілізації ситуації у М'янмі. Ми знаємо, що наступного року ви плануєте провести парламентські вибори, і ми бажаємо вам усіляких успіхів у просуванні вашої країни та у справі підвищення її могутності, ефективності та процвітання", — заявив Лавров під час візиту.

За оцінкою кореспондента Euronews, Росія є основним союзником і постачальником зброї М'янмі. Місцеві правозахисники звинувачують Москву в тому, що вона озброює нинішній уряд, який використовує її для утисків мирних жителів. Так, наприкінці липня цього року військові М'янми стратили чотирьох опозиціонерів. Це перша смертна кара в країні від кінця 80-х років.

"Події в М'янмі справді є серйозною невдачею та глибоким розчаруванням для всіх. Я висловлюю глибоке занепокоєння Австралії у зв'язку з жахливою стратою чотирьох демократичних протестувальників у М'янмі", — прокоментувала міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг.

Чинне керівництво М'янми також перебуває під західними санкціями. Йому потрібні союзники. Росія є одним із них. 4 серпня на зустрічі глави МЗС домовилися про зближення як економічних, так і торговельних відносин. Це викликає небезпідставне побоювання на Заході: є підозра, що Росія може використовувати М'янму як інструмент для ухилення від санкцій, як це відбувається з Індією. Нью-Делі зараз — основний покупець російської сирої нафти та вугілля. Але в Індії вважають, що не допомагають Росії фінансувати так звану "спецоперацію".

"Якщо Індія фінансує конфлікт, купуючи свою частку російської нафти, то як тоді назвати те, що робить Європа, продовжуючи купувати більше? Невже конфлікт фінансується лише за рахунок індійських грошей та російської нафти, що експортується до Індії? А не за рахунок постачань російського газу до Європи?" — заявив міністр закордонних справ Індії Субраманіям Джайшанкар під час поїздки до Братислави 3 червня.

Для обходу нафтового ембарго Росія використовує Єгипет. За даними Bloomberg, у єгипетських портах російську нафту змішують із місцевою. Так під час відправлення її на західний ринок складніше визначити походження.

"Вантаж обсягом близько 700 тис. барелів російської нафти було доправлено на єгипетський нафтовий термінал "Ель-Хамра" на середземноморському узбережжі рано вранці 24 липня. За кілька годин інше судно забрало партію з порту, яка могла включати деякі або всі російські бочки. Цей незвичайний крок ускладнює відстеження кінцевого пункту призначення вантажу, посилюючи тенденцію дедалі більшої прихованого постачання російської нафти, оскільки європейські покупці почали уникати їх після вторгнення Російської Федерації до України", — йдеться у статті Bloomberg.

Щоб оминути санкції, Мінпромторг Росії дозволив механізм "паралельного імпорту" продукції світових брендів із дружніх країн. Йдеться про 30 брендів, таких як Giorgio Armani, Lancome, Helena Rubinstein, Valentino та інших. Крім косметики та парфумерії також до списку включили текстиль, автозапчастини, автомобілі та автохімію. Економісти пояснюють, що так званий "паралельний імпорт" по суті означає контрабанду: ввезення до Росії товарів без згоди правовласника.

Читайте також: Санкції на імпорт військових комплектувальних: як РФ оминає заборони (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, російська пропаганда намагається нав'язати світові наративи про нібито неефективність санкцій та зростання цін у світі через антиросійські обмеження. Ці міфи почали поширювати разом з ухваленням санкційних пакетів. Реальною ж причиною зростання світової інфляції, можливих продовольчих криз та страхів європейців перед зимою є війна Росії проти України.

Прямий ефір