Украина наш дом

Абсолютно нова концепція: чим займатиметься Бюро економічної безпеки

Вадим Мельник. Фото: visnuk.com.ua

В Україні створили Бюро економічної безпеки (БЕБ). Це єдиний орган, який бере на себе повноваження всіх інших органів, як-от Державна фіскальна служба, Податкова поліція, Служба безпеки України та Національна поліція, щодо розслідувань економічних злочинів. Про це розповів директор БЕБ Вадим Мельник у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

За словами керівника Бюро, зараз проходять конкурсні процедури з прийому на роботу до БЕБ. Запуск нової структури очікується в листопаді.

"У центрі структури закладена аналітична складова — аналітик. Він шляхом проведення аналізу обчислює найбільш уражені кримінальними проявами сфери економіки. Ми ж не можемо все обійти і все охопити. Аналітик знаходить ризики й орієнтує роботу детектива та інших працівників БЕБ на найбільш проблемні моменти", — пояснив Мельник.

Він також акцентував, що Бюро — не силовий орган. Це повністю аналітичний орган.

"БЕБ — це єдиний орган, який бере на себе повноваження всіх інших органів, щодо розслідувань економічних злочинів. Зокрема СБУ, Нацполіції, Податкової поліції. Це нова концепція організації роботи. І тут дві основні складові. Перша — попередження, усунення причин скоєння кримінальних проявів. Причин, щоб не було наслідків. Тому що з наслідками набагато важче боротися. Друга — подолання системних кримінальних проявів", — розповів Мельник.

Говорячи про другу складову, він пояснив, що Бюро цікавить не так чинний конкретний бізнес, який користується незаконною схемою (хоча і до нього будуть питання), як сама схема.

"Нас цікавить саме її ліквідація. Чому? Тому що нею користуються, наприклад, 100 підприємств. Ліквідовуючи ці незаконні схеми, ми відразу всі 100 підприємств ставимо в рівні умови. А потім пропонуємо їм платити податки до бюджету, які вони не сплатили", — наголосив глава БЕБ.

За його словами, Україна зараз активно вивчає досвід інших держав, щоб дізнатися, як там працює така структура, і зокрема її аналітична складова.

"Я б визначив аналітику трьох рівнів: стратегічну, оперативну й тактичну. Реакція на будь-які заяви, конкретні кейси — це тактична аналітика. А стратегічна й оперативна аналітика — їх залучають, коли потрібно спрацювати на випередження. Знайти ситуацію і направити роботу, зокрема детективів, у потрібному напрямку, щоб локалізувати негативні явища, які відбуваються в економіці держави", — підсумував керівник БЕБ.

Повна версія інтерв'ю: Бюро економічної безпеки — завдання і цілі: "Официальный разговор " з Вадимом Мельником

Прямий ефір