Украина наш дом

Солодощі для військових: історія волонтерок із Вінниччини

Волонтерські солодощі. Фото: kanaldom.tv

На Вінниччині жінки випікають домашні солодощі для українських воїнів. Ольга, Тетяна і Світлана — виховательки дитячого садочка. З початком повномасштабного вторгнення вони залишилися без роботи, але почали волонтерити. Зараз випікають по кілька десятків ящиків смаколиків, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

У Вінницькому мікрорайоні Хутір Шевченка жінки випікають домашні солодощі для українських воїнів.

"Все почалося з того, що госпітальні волонтери попросили допомоги у вигляді домашньої випічки для наших хлопців. Ми запропонували людям зібрати кошти й продукти, щоб можна було робити великі об'єми випічки. І почали працювати", — розповідає волонтерка Ольга Маковійчук.

Ольга, Тетяна і Світлана — виховательки в дитячому садочку. З початком повномасштабного вторгнення залишились без роботи, але не без віри та наснаги. У жінок багато знайомих і близьких служать у лавах Збройних сил України. Тому сидіти склавши руки вони не збиралися. Почали робити те, що добре вміють.

Нині можуть виготовляти по 30-40 ящиків солодощів. Це майже 50 кілограмів випічки. Продуктами та грішми допомагає місцева громада. Хтось донатить кошти, інші діляться варенням і закрутками, які дівчата використовують у своїх рецептах. Зазвичай печуть рогалики з різними начинками, струдлі та пиріжки.

До доброї справи долучаються не лише дорослі, а й діти. Вони роблять для захисників малюнки, які складають разом із випічкою.

Запах свіжого домашнього печива нагадує нашим захисникам про рідний дім і коханих, які їх чекають. А дитячі малюнки додають сил і мотивації, каже волонтер Андрій Кувшинов. Чоловік розвозить готову випічку разом з іншими необхідними речами. Частину віддають до Вінницького військового шпиталю, а решту Андрій везе на передову.

Читайте також: Один день — одна буржуйка: як комунальники допомагають військовим ЗСУ пережити зиму

Прямий ефір