Украина наш дом

Зберігати прихильність дипломатії та враховувати пріоритети партнерів — фактори стримування РФ окреслив політолог

Олег Саакян. Фото: kanaldom.tv

Україна зберігає прихильність до дипломатичного шляху врегулювання конфлікту на Донбасі, доки залишається простір для можливості перемовин. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів політолог Олег Саакян.

Тим часом право на самооборону як будь-якого громадянина, так і держави, закріплені у статуті ООН, і є непорушними для міжнародного права.

"Тому Україна має повне легальне право на захист себе будь-якими способами від російської агресії. І готовність, як моральна, так і правова, і організаційно-військова, силова, є сильним аргументом для дипломатії. Дипломатія із слабкою армією неможлива. Дипломатія можлива лише тоді, коли ти маєш сильну армію, яка здатна вмикати гучність війни, якщо дипломати не впораються. І поки що є простір і можливості, аби щонайменше війна не переходила у гарячішу фазу", — акцентував експерт.

Зусилля світової спільноти мають бути спрямовані на максимальне стримування російської агресії.

"Інша справа, що сподіватися на врегулювання конфлікту дипломатичним шляхом без доброї волі з російської сторони є вкрай інфантильним. Тому й усі основні положення світової спільноти та України на сьогодні пов'язані з тим, аби підвищувати вартість можливої ​​ескалації для Російської Федерації. Якщо Росія захоче перейти до активніших силових дій, вона має боляче за це платити", — уточнив політолог.

Необхідний тиск на Росію, аби вона відмовилася від геополітичних амбіцій щодо України. Однак слід враховувати особливості пріоритетів міжнародних партнерів.

"Ми можемо обговорювати, наскільки ефективно це, наскільки Захід, світ готові реагувати. На жаль, світ цинічний, у світі багато різних проблем, а російський вплив — досить великий, а російська загроза для Заходу — досить мала для того, щоби ці дії були настільки проактивними й адекватними, як цього хотілося би нам", — наголосив Саакян.

Повна версія інтерв'ю: Дипломатія зі слабкою армією неможлива: інтерв'ю з політологом Олегом Саакяном

Нагадаємо, ризики продовження агресії Росії проти України зберігаються постійно, оскільки концентрація російських військ з початку конфлікту лише нарощувалася, вважає політолог Олег Саакян.

Читайте також: США в Нормандському форматі, законопроєкт про перехідний період і блокування ОБСЄ в Донецьку: інтерв'ю з політологом Олегом Саакяном

Прямий ефір