Украина наш дом

"Сьогодні пісні набули іншого сенсу": Анна Трінчер та MBreeze у проєкті #Муз_Оборона

Олександр Біляк та Анна Трінчер. Фото: kanaldom.tv

Співачка, блогерка-мільйонниця Анна Трінчер та учасники гурту MBreeze Саша та Ілля Біляки стали гостями проєкту #Муз_Оборона на каналі "Дом". Вони розповіли історію воєнних композицій "Не залишай", "Ти робив мені каву", "Ця війна / Эта война" та "Окупанту".

Анна Трінчер також поділилася спогадами, як у перші місяці війни жила зі своєю майбутньою свекрухою, як оголосила конкурс на українську пісню та що допомогло їй подолати моральне спустошення.

Анна Трінчер не вірила в реальність війни, хоча її тоді ще наречений, а тепер чоловік Олександр Волошин дуже нервував і говорив — "буде війна".

"24 лютого почалося жахливо, як і у всіх. Напередодні чоловік просто не міг сидіти на місці. Ось він казав: “Ну, буде війна. Всі про це кажуть, і чого ми сидимо, чого ми в це, як дурні, не віримо", — згадує співачка.

Перші місяці війни Ганна жила разом із мамою Олександра Волошина. Співачка розповіла, як спостерігала за переживаннями мами нареченого, чоловік якої був на фронті. З цих спостережень народилася композиція "Не залишай".

"Коли я була всі перші два місяці з мамою Саші, я спостерігала за тим, як сильно вона чекає SMSки від свого чоловіка. Він військовий, він був на передовій. Як вона кожного разу здригалася, ридала, коли приходили новини з тих районів. Вона все кидала, в неї були панічні атаки. Ми всією сім’єю її заспокоювали. Я розумію, який це жах. Найрідніша твоя частинка зараз в небезпеці кожного дня, і тому мені як жінці, хотілось передати ці почуття", — каже Анна Трінчер.

Анна Трінчер. Фото: kanaldom.tv

Співачка розповіла, як зараз проходять її концерти, чому сьогодні пісні набули зовсім іншого змісту. Анна Трінчер зі сльозами на очах зізналася, як на концертах її вражає сила духу наших людей.

"Співати для мене зараз це така двостороння ситуація, з одного боку, це те, чим я живу, те, що наповнює мене. А з іншого - це просто нестерпний біль, бо ти співаєш вже зовсім інші пісні. Ти співаєш про війну, це дуже боляче. Кожен раз — просто на шматки", — зазначає артистка.

"Пісні набули зовсім іншого сенсу. Ніколи не думала у своєму житті, що я зрозумію пісню про війну. Кожного разу я стою і плачу на сцені, а співати й плакат неможливо. І в цей час, коли я починаю плакати, – починає співати зал. Це така магія", — ділиться емоціями співачка.

Анна Трінчер. Фото: kanaldom.tv

Ганна згадує відвідування національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ".

"Я виходжу до цих дітей, деякі втратили своїх батьків, у деяких були дуже важкі операції, а вони настільки люблять життя, вони настільки щиро посміхаються.  І ти думаєш: яка ж я дурна була, люди так багато втратили, і вони вміють любити життя краще, ніж я. Це мене дуже сильно вразило", — зазначила вона.

У певний момент Анна зрозуміла, що треба діяти, щоб якось витягати себе та інших із тяжкого психологічного стану. Вона оголосила конкурс на українську пісню та отримала на електронну пошту за день близько 6 тисяч листів із віршами, музикою, піснями. Серед них співачка знайшла "свою пісню", так народилася композиція "Ти робив мені каву". Її Анна Трінчер виконує разом із учасником українського поп-рок гурту MBreeze Олександром Біляком.

"На другому тижні війни я зрозуміла, що деградувати далі вже немає сил. Тому що, знаєте, таке максимальне моральне спустошення, нерозуміння майбутнього, нерозуміння сенсу життя. Тому я оголосила конкурс на українську пісню… І це не просто повідомлення, ці тексти, вірші, музика, пісні — це настільки наповнене болем, стражданням. І це все настільки було зрозумілим мені. Серед усіх цих пісень я знайшла пісню "Ти робив мені каву", — розповідає Анна Трінчер.

Анна Трінчер. Фото: kanaldom.tv

Олександр Біляк також прийшов у студію #Муз_Оборони разом зі своїм братом, другим учасником MBreeze, Іллею. Хлопці розповіли, як мужність українців надихає їх продовжувати писати пісні. Як у перші дні, вони ще намагалися звернутися до росіян, тому їхня композиція "Ця війна" створена двома мовами, але зрозуміли, що це марно. Тому навіть пісня-послання "Окупанту" написана українською.

"Спочатку це був шок, як і для всіх українців. І пісня "Ця війна" — це така рефлексія. Я хотів, щоб нас почули в Росії. Я гадав, що вони мають почути та виходити на майдани. Але ні… І тоді ми вирішили — давайте писати українською. Захотілося написати послання окупанту. Нехай вчать [українську мову], щоб зрозуміли, що на них чекає на наших землях, який прийом від ЗСУ", — каже Олександр Біляк.

Олександр Біляк. Фото: kanaldom.tv

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі "Дом" щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі "Дом".

Читайте також:

Прямий ефір