Угода США та Німеччини про "Північний потік-2": реакція Європи та що планує робити Київ (ВІДЕО)

"Северный поток-2". Фото: ap.org

Україна продовжує перешкоджати будівництву газопроводу "Північний потік-2", проте Німеччина і США домовилися про завершення проєкту без введення санкцій. Угоду засудили Україна та Польща, інформує "Дом".

Німецька преса назвала цей договір зовнішньополітичною перемогою Ангели Меркель наприкінці її останнього терміну на посту.

Зазначається, що Вашингтон пішов назустріч Берліну, відмовившись від санкцій проти будівництва проєкту. У свою чергу, Берлін пообіцяв Києву фінансову підтримку. Канцлер Німеччини Ангела Меркель привітала угоду, але заявила: розбіжності між сторонами залишаються.

"Гарний крок, який також вимагає готовності до компромісу з обох сторін. Я рада, що ми досягли таких успіхів. У нас багато завдань, зокрема, як ми можемо добитися того, щоб угода про транзит підписувалася для України на більш тривалий термін", — наголосила Меркель.

Київ і Варшава засудили угоду: їхню спільну заяву опубліковано на сайтах міністерств закордонних справ двох держав. Також глава зовнішньополітичного відомства України Дмитро Кулеба заявив, що Україна хоче кращих гарантій безпеки від США та Німеччини. Він повідомив, що Україна обговорить зі США та Німеччиною, як їхня домовленість по "Північному потоку-2" зможе зменшити ризики з безпеки для України і країн Центральної Європи.

Зупинити запуск російського трубопроводу просить Євросоюз, США і Німеччину Верховна Рада України. Спікер Дмитро Разумков написав листа до американського Конгресу з проханням не відмовлятись від санкцій щодо "Північного потоку-2".

"Закликаю Конгрес США утримуватися від затвердження будь-яких угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи і становитимуть загрозу національним інтересам України та США", — йдеться у документі.

На підписання угоди також відреагував офіційний Париж, — максимально стримано. На сайті Міністерства Європи і закордонних справ Франції вказано, що відомство прийняло угоду США і Німеччини до відома.

Очікується, що ситуація з "Північним потоком-2" стане ключовою темою обговорень під час візиту Володимира Зеленського до Вашингтону.

Тим часом, готовність газопроводу становить близько 98%. Експорт російського газу в Європу в обхід Польщі та України може початися вже цього року.

Читайте також: "Північний потік-2" та Україна — що заявили Байден і Меркель (ВІДЕО)

Раніше Зеленський заявив, що погляди України та Німеччини на "Північний потік-2" різні.

Нагадаємо, журналіст Сергій Лещенко висловив думку, що запуск "Північного потоку-2" для України пов'язаний не лише з масштабними фінансовими втратами, але й із ризиками у сфері безпеки.

Медіа-партнери
Прямий ефір