Соцрейси організували для жителів лінії дотику — возять на COVID-вакцинацію (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: kanaldom.tv

На Луганщині для охочих зробити щеплення від коронавірусної інфекції організували соціальний транспорт. Першими провакцинувалися жителі прифронтових сіл Попаснянського району. З транспортом допомогли у гуманітарній місії "Проліска", вони надали соціальний автобус, повідомляє "Дом".

Так, у селі Вискрива мешкає близько пів сотні людей. Більшість — переселенці з тимчасово окупованого Первомайська. Серед них 75-річна Людмила Савостьянова. Сім років тому її будинок там зруйнували незаконні озброєні формування. У це село, за 5 км від лінії дотику, вона переїхала разом із чоловіком.

"Син там, онуки там, онука там, приїхати сюди вже ніхто не може, тому що час такий, неспокійний. Ми всі CoronaVac [вакцинувалися]. У мене машина китайська, яка вже скільки років. І якось я китайській вакцині довірилася. Тому що машиною я дуже задоволена і вакцину обрала китайську", — поділилася жінка.

Найближчий пункт вакцинації розташований у місті Попасна. Транспорт туди із села не їздить. Люди були змушені йти пішки до траси близько 3 км, ловити попутки, діставатися центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), висиджувати в чергах. Для людей літнього віку це непросто. Допомогли їм дістатися у Місії "Проліска" — організували соціальну маршрутку.

"Сьогодні поїздка на другу дозу вакцини. Перша поїздка — записалося 17 осіб, вакцинувалося 17 осіб у першу поїздку. І сьогодні поїхало 11 осіб, тому що були люди, які вакцинувалися Pfizer, і були ті, які CoronaVac", — розповів координатор проєкту із соціальних перевезень ГМ "Проліска" Максим Піган.

За словами медичної сестри ЦПМСД у м. Попасна Ірини Білан, охочих вакцинуватися багато.

"Дуже велика кількість, у нас у день проходить по 110-130 осіб. Ще жодна людина не пішла, яка хотіла б щепитися і сьогодні її не прищепили. У нас таких немає", — сказала вона.

А із сусіднього села Калиново-Попасна щепилися вже шість жителів. Волонтери самі домовляються про час приймання жителів населених пунктів на лінії дотику.

"Не хочемо ми заразитися самі та інших заразити, тому йдемо добровільно на щеплення", — поділилася місцева жителька Людмила Арикова.

Соціальних рейсів на вакцинацію буде стільки, скільки потребуватимуть люди, зазначають у Місії "Проліска". Проєкт надання транспорту розрахований на 49 населених пунктів, що розташовані на лінії дотику.

Зазначимо, що, за даними електронної системи охорони здоров'я, 97% осіб, яких госпіталізували із COVID-19 у вересні в Україні, були невакциновані. Тобто не отримали двох доз щеплення. У МОЗ наголошують, що імунізація — найдієвіший метод профілактики коронавірусу. Медики також закликають носити маски та дотримуватися соціальної дистанції.

Читайте також: Підсумки 30 жовтня: рекорд COVID-вакцинації, озеленення України та соцтранспорт на лінії дотику (ВІДЕО)

Нагадаємо, що в Україні темпи вакцинації проти COVID-19 хочуть збільшити до 300 тис. щеплень на добу.

Прямий ефір