Соціальне кафе Sunshine Cafe: працевлаштування особливих людей

У соціальному кафе. Фото: kanaldom.tv

В Україні є кілька закладів, де працюють особливі люди. Взагалі їм досить непросто працевлаштуватися, але є засновники бізнесу, які дбають насамперед про них. Саме про таких йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

На перший погляд Sunshine Cafe — це звичайна пекарня. Але насправді тут працюють люди з інвалідністю. 

Насті 21 рік, вона закінчила професійне училище за фахом "кухар". Дівчина народилася із синдромом Дауна, і перше, що запропонували її матері лікарі — залишити таку дитину. Саме Настя пізніше надихнула свою матір Аліну Живаго відкрити соціальне кафе.

Незважаючи на кулінарну освіту, на роботу Настю брати не хотіли. 

"Їх навіть не охоче брали на практику. Компанії не розуміють, як поводитися з такими людьми, як з ними працювати", — каже Аліна.

Жінка відкрила кафе-пекарню і запросила на роботу молодь із розумовими порушеннями. Зараз у її команді сім працівників: хтось поливає квіти, хтось миє підлогу, хтось допомагає шефу на кухні. 

Дев'ятнадцятирічний Влад — майстер у приготуванні нарізок, іноді готує каву. Хлопець також вчиться робити піцу, але поки виходить не завжди.

Професійна шеф-кухарка Леся Микитина відповідає за меню закладу і навчає своїх колег. У її найкращої подруги є дитина з синдромом ДЦП, тож спілкуватися з особливими людьми жінка вміє.

Робочий графік формують за правилом "працюй стільки, скільки тобі зручно". Окрім роботи особливі працівники отримують в кафе найважливіше — спілкування. 

Аліна планує згодом відкрити мережу соціальних кафе, аби забезпечити роботою ще більше людей з розумовими порушеннями і довести, що для них є місце у суспільстві.

Читайте також: Хліб для людей у гарячих точках: історія київської пекарні

Медіа-партнери
Прямий ефір