Соціальна реабілітація бійців після фронту в межах проєкту RANA UA: ресторатор Ігор Савчук

Ресторатор Ігор Савчук. Фото: kanaldom.tv

На початку війни ресторан Ігоря Савчука на Подолі переобладнали під бункер для 30 сімей. Згодом ресторатор зі своєю командою почав готувати обіди для ЗСУ, а віднедавна — приєднався до благодійного арт-проєкту RANA UA. Чим саме займається Ігор Савчук, дізнавайтесь у "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Чому ви вирішили взяти участь в проєкті RANA UA і чим саме він вас зацікавив?

— З самого початку вторгнення я віддав заклад на Подолі під бункер. Приміщення у підвалі, там ми поселили тридцять сімей. В основному це були жінки з дітьми. Ще один заклад відкрили для харчування ЗСУ, готували по чотириста порцій в день. Для цього залучали волонтерів. Коли я почув про проєкт RANA UA, то вирішив, що я повинен долучитися, бо таким чином можу захищати країну в тилу. Ми всі розуміємо, що з часом нам усім, особливо дітям, треба буде психологічна реабілітація. Хлопцям, які повертаються з фронту з ампутаціями, необхідна ще потужніша допомога, реабілітація та соціалізація. Вони повинні відчувати, що потрібні своїй країні. RANA UA — масштабний проєкт, який забезпечить психологічну і соціальну допомогу хлопцям які повернуться з фронту.

У чому полягає ваша участь у проєкті?

— Я, як ресторатор, вирішив відкрити кулінарну школу для хлопців з ампутацією. Для того, щоб вони здобули нову професію, я готовий їх працевлаштувати. Плануємо відкриття закладу, де будуть навчатися військові. Тут вони зможуть не лише стати кулінарними експертами, а й спілкуватися зі своїми побратимами. До цього проєкту долучаються зірки, які також будуть готувати з хлопцями. Тобто це кулінарна школа, з можливістю соціалізації та подальшого працевлаштування.

— Ви відкриваєте новий заклад для працевлаштування військових?

— Так, це буде нове місце під назвою "Палянична". Хлопці будуть випікати паляниці, робитимуть бургери з них. Абсолютно нове меню, виключно українська кухня.

— Чи розгледіли у когось із нових підопічних кулінарний талант?

— Наразі важко сказати. Я дуже багато спілкуюся з хлопцями. Коли я відвідав госпіталь, то мені здалося, що там усі талановиті. Якщо наші хлопці здатні захистити Україну, то навчитись готувати для них — не проблема.

Проєкт RANA UA виправдав ваші очікування?

— Реальність перевершила мої очікування. Надіюсь, що згодом до нас будуть долучатись ще більше людей, які допоможуть покращити проєкт, зробити його масштабнішим. Бо хлопців дуже багато з усієї України і їх треба інтегрувати у соціум, реабілітувати.

— Чи можна сподіватися на нові заходи у межах проєкту RANA UA?

— Уся інформація згодом з'явиться у мережі. Ми обов'язково запросимо вас в гості перед Новим роком. Тоді ж можна буде познайомитися з військовими й скуштувати те, що вони вже навчилися готувати.

Читайте також: "Військовим потрібна соціалізація через працю": усе про реабілітаційний хаб "Захисник"

Прямий ефір