Снаряди та уламки, розбиті будинки та покинуті тварини: репортаж із Білогорівки — "другої Чорнобаївки" (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Ситуація в Луганській області напружена. Російська армія масовано обстрілює місто Лисичанськ. Лише 20 червня там було знищено понад 10 багатоповерхівок та приватних будинків, зафіксовано пряме влучання у будівлю відділення поліції. Штурм біля Сиротиного та Білої Гори Збройним силам України вдається стримувати. Тривають вуличні бої в Сєвєродонецьку, українські бійці контролюють території містоутворювального підприємства "Азот". Кореспондентка телеканалу "Дом" Анастасія Волкова побувала в Білогорівці, яку називають другою Чорнобаївкою.

У селищі зараз можна побачити покинутих тварин, розбиті будинки та уламки від снарядів. Там дуже багато руйнувань. Запеклі бої відбувалися в Білогорівці близько місяця тому. Російські військові намагалися форсувати річку та захопити населений пункт. Їхнє завдання було навести понтони та переправити свої підрозділи та техніку на інший берег. Якби це вдалося, російська армія отримала б можливість взяти під контроль трасу "Лисичанськ – Бахмут", яку називають "дорогою життя". Активна фаза боїв тривала від 5 до 13 травня. За інформацією Інституту вивчення війни, під час провальної для противника операції було вбито та поранено близько 1,5 тисячі російських військових. Також знищено 80 одиниць техніки. Росіяни втрачали бійців та знову намагалися встановити контроль над населеним пунктом. Через це селище прозвали другою Чорнобаївкою. Якщо оцінки втрат Росії на Сіверському Дінці підтвердяться, це стане однією з наймасштабніших поразок противника.

Російська форма та сухпайка — те, що ще можна зустріти на вулицях Білогорівки. Також можна побачити то тут, то там снаряди, що розірвалися та що не розірвалися. Наприклад, боєприпаси від бойової машини піхоти БМП-2. Вояки просто кинули коробку з боєприпасами, коли відходили.

У селищі на початок повномасштабного вторгнення РФ проживало близько 800 осіб. Проте на початку травня, коли маленький населений пункт набув виняткового стратегічного значення на військових картах, будинки спорожніли. Нині тут, попри все, залишається майже 60 жителів.

І хоча населений пункт перебуває під контролем української армії, бої за нього тривають. Місцеві жителі практично живуть у підвалах і виходять на вулицю лише у разі нагальної потреби. Галина та Микола разом ховаються в підвалі у сусідів. Біля паркану свого будинку вони виявили незрозумілу коробку з невідомим вмістом.

"Ми підійшли, ми зараз у іншому підвалі, там підвал потужний. Ми в тому підвалі живемо. Приходимо сюди впоратися. Дивимось, кажу, пішли хлопців запросимо, щоб подивилися, що там, у цій коробці. Ми ж не знаємо. Ми ж руками не чіпаємо. Тут і снаряд нерозірваний лежить. Огородили у такий спосіб. Корову у нас тут уламком убили. Хлопці приїхали, обгородили і сказали: "Не чіпайте, це не розірвано". У мене їх дві було. А це одну ми прив'язали", — розповіла жінка.

Військові перевірили знахідку, коробка не здетонувала. Її викинули якомога далі від житлового будинку, не розпаковуючи. Хазяїн Микола каже, по селищу всюди розкидані боєприпаси. Крім того, небезпечні подарунки можуть бути від російських диверсійно-розвідувальних груп.

Знахідка підштовхнула сімейну пару все-таки залишити рідну оселю і виїхати хоча б тимчасово до дочки.

Евакуацію, як і низку інших питань, допомагають вирішити місцевим жителям представники поліції.

"До Білогорівки співробітники поліції періодично виїжджають на патрулювання, адже тут залишилися мирні жителі. Поліцейські спілкуються з громадянами. Дізнаються про їхні потреби, розв’язують якісь питання, якщо подібні у громадян виникають. Якщо є охочі, то, звичайно, ми відвеземо на точку евакуації і вже звідти їх доправлять до мирних регіонів України", — повідомив поліцейський Антон.

Авіаудари росіян завдають руйнівних наслідків на території України. Цілі будинки перетворюються на руїни і не підлягають відновленню. Тут у сховищі школи під завалами поховано живцем 60 осіб. Це сталося 7 травня. Після влучення в клуб підвал школи був єдиним місцем укриття, там переховувалися майже 90 цивільних осіб. Врятувати змогли близько 30. Навіть через місяць після того, що сталося біля входу в сховище відчувається сильний трупний запах.

Сьогодні росіяни не залишають спроб взяти Білогорівку. Вони стоять у лісі біля річки Сіверський Донець і постійно прострілюють селище.

"Вчора цілий день танчик: вихід і зразу прихід. Ось сьогодні, пів години тому, тільки був трьохсотий. Повезли. Теж: вихід-прихід, вихід-прихід. Дуже близько. Щодня вони там ліс валять. Я так думаю, що вони ліс валять, тому що ми стоїмо вище, а ліс нижче. Ми бачимо верхи дерев. Акації. То вони акації рубають. Я так думаю, що оце пару днів, як вони близько дуже, що вони вогневі підготовлюють. А так кожен день, кожнісінький день", — розповів військовослужбовець Збройних сил України із позивним "Батя".

Напередодні російські військові на Луганщині атакували з різних боків, у районах Комишувахи, Золотого, Гірського, одночасно обстрілювали Лисичанськ. Під обстріл потрапив керівник воєнної адміністрації міста. Крім того, противник завдав авіаційних ударів по Устинівці, Малорязанцевому, Білогорівці та Гірському. У промзоні Сєвєродонецька тривають вуличні бої — росіяни влучили в будівлю першої прохідної "Азоту", обстріляли територію цегельного заводу та знову відкрили вогонь по трьох мостах, що сполучають обласний центр із Лисичанськом.

Читайте також: Чим ситуація в Сєвєродонецьку відрізняється від тієї, що була в Маріуполі: оцінка Мусієнка

Медіа-партнери
Прямий ефір