Смерть на окупованій території: як отримати українське свідоцтво (ВІДЕО)

Фото иллюстративное: uhp.org.ua

При фіксуванні факту смерті людини на тимчасово непідконтрольній території України видається документ, затверджений "законодавством" окупаційної влади, і який не визнає наша держава. При підтвердженні факту смерті можуть виникнути складності. Як їх вирішити і куди звертатися — у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

За словами юриста, необхідно одразу письмово звернутися до органів реєстрації актів цивільного стану (в народі — РАЦС), і отримати письмову відмову про реєстрацію смерті за документами, які були видані на непідконтрольній Україні території.

Надалі з цією письмовою відмовою потрібно звернутися до суду.

"Особа, яка звертається щодо питання встановлення факту смерті на території, непідконтрольній Україні, звільнена від судового збору та не повинна оплачувати його для винесення рішення. Крім того, ці рішення виносяться і розглядаються судом невідкладно", — розповів Михайло Харін.

Розгляд та внесення рішень відбуватиметься протягом 1-5 днів.

"Надалі з цим рішенням ви звертаєтеся знову в РАЦС і підтверджуєте факт смерті. Вам дають свідоцтво про смерть людини, яке буде прийнято Україною. Далі — звертаєтеся до нотаріуса, щоб оформити спадщину", — поінформував юрист.

Зазначимо, до 2018 року успадкувати майно можна було протягом 6 місяців після смерті родича. Однак у закон внесли зміни, які передбачають можливість успадкувати майно впродовж 6 місяців із моменту, коли спадкоємець дізнався про свої права на спадщину.

"У спадок необхідно вступити в будь-якому випадку, тому що ніхто не знає, що буде через рік, через два, а зафіксувати за собою право власності на житло або інше майно необхідно. У вас будуть документи, які видані Україною, ви у реєстрах будете значитися власником майна. А в тому випадку, якщо житло буде зруйновано, отримаєте компенсацію за нього", — наголосив Харін.

Читайте також: Замість ID-карти: хто і як може отримати паспорт-книжечку громадянина України (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір