Складна ситуація з безпекою: шляхи повернення українців із Казахстану шукають дипломати

Протести у Казахстані. Фото: ap.org

Від початку масових протестів у Казахстані силовики затримали майже 6 тис. осіб. Серед загиблих, постраждалих чи затриманих немає українців. Українське посольство надає консульську допомогу громадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити країну. Про це сьогодні, 9 січня, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, інформує "Дом".

"Зараз найбільша кількість людей в Алмати — 116. Усі громадяни, які застрягли, забезпечені тимчасовим житлом та продуктами. Загроз їхньому життю чи безпеці немає. Посольство підтримує з усіма пасажирами постійний зв'язок та інформує їх про подальші кроки", — розповів Ніколенко.

За попередньою інформацією, 9 січня планується поновлення регулярних авіарейсів за маршрутом "Нур-Султан — Київ".

"МЗС України взаємодіє з урядами іноземних держав, громадяни яких теж не можуть залишити територію Казахстану", — зазначив прессекретар.

Він додав, що з огляду на складну ситуацію з безпекою, зараз найбезпечнішим варіантом для українців є залишатися у місцях їхнього тимчасового проживання. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам опрацювати альтернативні шляхи виїзду українських громадян із Казахстану в разі суттєвих затримок поновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи приєдналися усі українські посольства у регіоні.

Читайте також: Ситуація в Казахстані: черги біля моргу, стрілянина по журналістах та перекидання військових із країн ОДКБ (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів — невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв із 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.

Читайте також: Понад 40 українців застрягли в Казахстані — що з ними та як допомагає посольство (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір