Слова підтримки Україні вже звучать в Генасамблеї ООН — візит Зеленського до США триває (ВІДЕО)

Владимир Зеленский в Украинском институте Америки. Фото: president.gov.ua

Робочий візит президента України Володимира Зеленського до США триває. Позаду — низка найважливіших зустрічей. Сьогодні, 22 вересня, глава Української держави зустрівся з генеральним секретарем НАТО. І готується виступити з трибуни 76-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Про це з місця подій розповів шефредактор телеканалів "Дом" та UA Олексій Мацука.

Другий робочий день президента України відбувається в Нью-Йорку. Також сьогодні Володимир Зеленський зустрівся з представниками компанії Microsoft.

Далі вже в офісі Постійного представництва України при ООН президент зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, який прийшов туди пішки. У місті пробки через приїзд понад 100 лідерів країн на Генасамблею ООН.

"Для мене завжди велике задоволення зустріти президента Зеленського. Україна дуже цінний партнер НАТО, і Альянс продовжить підтримувати територіальну цілісність й суверенітет України. Президент Зеленський — наш друг, і я правда радий був його бачити", — сказав Столтенберг.

"Україна не просто не в куті на сьогодні, я вважаю, що Україна нарешті може спокійно — я про це мріяв — спокійно говорити, що без такої держави як Україна Альянс буде слабкішим. І це вже буде вибір саме держав Альянсу, чи хочуть вони мати потужний Альянс, потужне НАТО і захищатись, народ Альянсу, народи, особливо маленькі країни, які, вступаючи до Альянсу, дуже вірили в такий захист. Тому я вважаю, що ми в цьому напрямку сьогодні одна з пріоритетніших країн, і далі — вибір за Альянсом. Це дуже важливо, що ми дійшли до того рівня, коли і наше суспільство, і наша держава бачать, що ми зі свого боку зробили все", —  заявив Зеленський.

Напередодні Зеленський зустрівся з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.

Особлива атмосфера панувала на зустрічі з представниками української діаспори.

Тим часом в Генасамблеї в ці дні вже звучать слова підтримки Україні. Литва, Польща Туреччина:

"Ми вважаємо за необхідне зберігати територіальну цілісність та суверенітет України, включно із територію Криму, анексію якого ми не визнаємо. Потрібно докладати більше зусиль з питання захисту прав кримських татар", — заявив Ердоган.

"Пандемія не зупинила війну в Україні, де від початку російської агресії загинуло понад 13 тис. осіб, а одна держава захопила територію іншої. В Європі після Другої світової війни, в 21 столітті, Україна зазнала вторгнення. Як відреагували благополучні країни на цю трагедію боротьби українського народу за незалежність? Це було будівництво величезного газопроводу "Північний потік-2", яким російський газ піде до Західної Європи, що принесе агресору ще більше мільярдів. І повна безпорадність або навіть байдужість до того, що від цього моменту Україна перебуває в ще більшій небезпеці. Нещодавно я брав участь в саміті Кримської платформи в Києві і був там одним з небагатьох лідерів західних країн. Я шукав там тих, хто побудував і схвалив будівництво газопроводу "Північний потік-2", але не знайшов", — заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Президент ретельно готувався до виступу на Генасамблеї. Про це телеканалу "Дом" розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Останні такі шліфування відбуваються тому, що це буде виступ не лише про Україну, про те, що болить нам, але і про ті глобальні питання, які потребують відповідей і виступ — це дуже важливо. Але ще важливіше — це, власне, ті двосторонні зустрічі, які має президент тут у Нью-Йорку", — сказав він.

Виступ президента України транслюватиметься в прямому ефірі телеканалу "Дом". А після планується зустріч Володимира Зеленського з прем'єрміністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

Читайте також: Не варто чекати на швидкі рішення Генасамблеї ООН щодо України, але потрібно використовувати можливості, — політолог

Медіа-партнери
Прямий ефір