"Стежив, затамувавши подих": Зеленський подякував українським фахівцям за супутник в космосі

В КБ "Південне" під час запуску. Фото: kanaldom.tv

Український супутник "Січ-2-30" сьогодні, 13 січня, був виведений на орбіту. Надзвичайно важливою подією назвав це президент України Володимир Зеленський, повідомляє "Дом" із посиланням на допис глави держави у Telegram.  

"Переконаний, трансляцію запуску дивилися тисячі українців. Я теж, затамувавши подих, стежив онлайн, як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX стартує з мису Канаверал у США з нашим космічним апаратом, як відокремлюється перший ступінь, і не стримував радості, коли стало зрозуміло, що запуск відбувся успішно", — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що супутник дистанційного зондування Землі — це повністю вітчизняна розробка, і подякував за неї українським фахівцям.

"Нинішній успішний запуск став першим за останні 10 років виведенням у космос українського супутника. Тож з особливою гордістю хочу відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які вкотре підтвердили свій високий рівень. Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу", — зазначив Зеленський.

Голова держави також відзначив, що сьогоднішній запуск — успішний приклад плідної співпраці українських та американських компаній у сфері мирного освоєння космосу.

Нагадаємо, супутник "Січ-2-30" виготовлений державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" у Дніпрі для моніторингу використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійного лиха. Також з його допомогою можна отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів. Супутник дає змогу отримати цифрові фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах.

Прямий ефір