Скільки переселенців забезпечили житлом та скільки — у черзі: дані Держмолодьжитла

Ілюстративне фото: inforesist.org

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) забезпечило житлом понад 1,2 тис. переселенців. Тим часом потреба в житлі залишається великою. Про це повідомив голова правління Фонду Сергій Комнатний, інформує "Дом". 

За його даними, за усіма програмами, починаючи від 2017 року по цей час, Держмолодьжитло забезпечило житлом 4 332 сім’ї, з них 1281 — родини внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Водночас, за словами Комнатного, потреба в таких програмах залишається великою, а не забезпечується вона через їхнє систематичне недофінансування. Так, черга на участь у програмі:

  • "Доступне житло" (державна підтримка) перевищує 19,5 тис. сімей;
  • молодіжне кредитування — майже 9 тис. осіб;
  • кредитування учасників АТО/ООС та ВПО під 3% — понад 13,7 тис. осіб;
  • кредитування ВПО коштом уряду Німеччини через банк KfW — понад 21 тис. сімей.

Крім того, як зазначив очільник Держмолодьжитла, на заваді більш масовій участі ВПО у житлових програмах стоять також низька зацікавленість органів місцевого самоврядування у розробці й реалізації програм для ВПО і нереалізовані рекомендації Резолюції ПАРЄ 2198 від 2018 року.

Читайте також: В 6 разів більше фінансування — які програми забезпечення житлом переселенців є в Україні

Нагадаємо, що в Україні зареєстровано близько 1,5 млн ВПО. Кожен із них зіштовхується з одними й тими ж проблемами: працевлаштування, соціальний захист, освіта та пошук житла. Часто виникають труднощі з виплатою пенсій. Щоб допомогти людям розв'язати ці проблеми, в Україні презентували Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період до 2024 року.

Читайте також: Скільки переселенців отримали "Іпотеку під 3%" та де — підсумки двох відборів

Прямий ефір