Складається в рюкзак і не потребує спецнавичок: інженер з Ірпеня створює металошукачі для розмінування України

Інженер Роман Коваль. Скриншот: kanaldom.tv

Розмінування України після перемоги триватиме десятки років, тому допомога фахівців-добровольців дуже актуальна у цьому напрямі. 

Інженер з Ірпеня Роман Коваль майструє металошукачі, які допомагають розміновувати території України. Свій перший прилад він зробив ще студентом у 2013 році. Після деокупації Київщини Роман зрозумів, що його вміння можуть бути корисними країні. Детальніше історію чоловіка розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Для того, аби нищити ворогів, Роману Ковалю вистачить і паяльника. Інженер з Ірпеня майструє металошукачі, які допомагають розмінувати Україну. Свій перший металошукач Роман зробив ще студентом у 2013 році. Згодом почав виробляти прилади на замовлення. Після окупації Київщини інженер побачив саперів, які розмірковували блокпост у Стоянці і зрозумів, що його вміння можуть бути корисними. 

"У мене є напрацьована велика клієнтська база — люди, які купували металошукачі. Я й подумав, можливо хтось з цих людей сам захоче віддати свій старий металошукач. Відгукнулося  троє, але їх прилади були в не дуже робочому стані. Я їх відновив", — розповідає майстер. 

Піротехнікам металошукачі сподобалися, тож Роман почав працювати над тим, аби забезпечити підрозділ на 100%. Кошти на виробництво збирав у соцмережах. 

"Ціна такого рішення в умовах війни — безкоштовно. Тому що один дрон коштує як 30 міношукачів. Один снаряд високоточний коштує як 1000 міношукачів, які та можна виготовити в Україні. Це хоч якось буде підтримувати нашу економіку і рятувати життя, техніку і нищити ворога їхньою же зброєю", — додає Роман Коваль. 

Виробництво одного металошукача коштує 3500 гривень. Роман довго працював над конструкцією приладу, спостерігав за роботою саперів, адже не кожен пристрій для пошуку монет ефективний для пошуку мін. Пристрій можна налаштувати, щоб він бачив, наприклад, метал більший від осколків. Для того, щоб він не відволікався на дрібні осколки, а шукав гранати чи протитанкові міни. 

Конструкція металошукача Романа дуже проста — штанга, пошуковий датчик і блок управління. Майже всі комплектуючі виготовлені в Україні: труба зроблена в Броварах, фурнітура та пресформи — у Полтаві, корпус колись був відлитий у Харкові. Металошукач легко поміщається у рюкзаку, оскільки його можна скласти та розібрати за лічені секунди. Вмикається однією кнопкою. Користуватися приладом можна без особливих навичок, тож металошукач Романа зацікавив військових. 

"На Харківщині 95-а бригада вирішила, що їм потрібно бути самими собі саперами, і через волонтерів зв'язалася зі мною. Взяли на пробу декілька металошукачів. Сказали, що супер", — розповідає інженер.

Від початку повномасштабної війни Роман виготовив майже 400 металошукачів. Більшість із них допомагають саме Збройним силам. 

Підтримати ініціативу Романа можна через соцмережі донатами або матеріалами для виробництва міношукачів. Роботи в інженера вистачатиме і після перемоги, адже за найоптимістичнішими розрахунками ДСНС, розмінування України триватиме щонайменше десять років.

Читайте також: Війна очима дітей: чим особливий проєкт War Toys американського фотографа Браяна Маккарті

Прямий ефір