Скандали, прогнози й очікування: Австралія відкриває великий тенісний сезон

Australian Open. Скриншот: kanaldom.tv

Спекотний Мельбурн запрошує найкращих тенісистів світу на Відкритий чемпіонат Австралії 16-29 січня. Детальніше про спортивну подію розповідається у випуску програми "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

37 градусів вище нуля — це прогноз щодо температури повітря у Мельбурні у суботу, 14 січня. Спека, за якої теніс стає не грою, а випробуванням можливостей організму, на щастя піде геть з австралійського міста та його кортів вже за кілька днів. Під час основного турніру погода не має бути жорстокою до гравців — сюрпризи австралійського літа будуть лише турнірними, їх творцями стануть зірки тенісу та їхні суперники. 

Перший цього року турнір серії Гранд Слем хоче, щоб перемагала гра, але дозволяє собі ставити професіоналізм вище за совість. Організатори Відкритого чемпіонату Австралії не відвертаються від України, але дозволяють виступати тим, хто мовчить щодо злочинів країни-терориста вже майже протягом року. 

Australian Open — тенісний довгожитель, якому вже понад 100 років. Попри це є наймолодшим турніром з квартету гранд-слему. Він не відзначається традиціями на кшталт вімблдонських, але має статус найзапеклішого супертурніру початку сезону. 

"Australian Open — дуже важкий турнір, там дуже важкі умови для виграшу. Там тепло. Буває навіть пекельно тепло. Для мене це завжди був найяскравіший Гранд Слем — дуже цікаві матчі і неймовірна атмосфера серед публіки", — каже зірка українського тенісу та військовослужбовець Нацгвардії Сергій Стаховський.

Сергій Стаховський. Фото: kanaldom.tv

Перед стартом основних змагань у Мельбурні організували спеціальні благодійні матчі за участі світових зірок. Виставкову гру провели також найстарші в історії тенісисти 98-річний українець Леонід Станіславський та на рік старший австралієць Генрі Янг. Зібрані кошти спрямують на гуманітарну допомогу українцям, що постраждали від війни.

Однак організатори Відкритого чемпіонату Австралії допустили на турнір росіян та білорусів за умови виступу без демонстрації національної приналежності та державних символів. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. 

Турнір пройде за відсутності першої ракетки світового рейтингу іспанця Карлоса Алькараса. Головними фаворитами серед чоловіків називають чинного чемпіона іспанця Рафаеля Надаля, норвежця Каспера Рууда, Стафаноса Циципаса з Греції та сербця Новака Джоковича.

У жіночому особистому розряді головною претенденткою на перемогу є лідерка світового рейтингу полька Іга Cвьонтек. Також на горі списку — Онс Жабер із Тунісу, американки Джессіка Пегула та Коко Гофф.

Змагання розпочнуть також четверо українок — Ангеліна Калініна, Марта Костюк, Катерина Байндль та Даяна Ястремська.

Ангеліна Калініна. Скріншот: kanaldom.tv

Особлива увага українських вболівальників прикута до парного розряду, а саме до українсько-латвійського дуету. Людмила Кіченок і латвійка Олена Остапенко в минулому сезоні дійшли до півфіналів Відкритого чемпіонату Франції та Вімблдона, а також здобули дві перемоги на турнірах Жіночої тенісної асоціації. На Australian Open дівчата цілком заслужено мають статус фавориток.

"Їхній тандем дуже зіграний. Вони відчувають одна одну. Обігрували всі пари, що зараз грають. Думаю, цього разу вони можуть не лише дійти до півфіналу, а й замахнутись на більше", — каже капітан жіночої збірної України з тенісі Ольга Савчук.

Олена Остапенко і Людмила Кіченок. Фото: j48tennis.bet

Додаткову мотивацію спортсменам гарантує розкішний призовий фонд. З минулого року сума зросла до рекордних 76,5 мільйонів доларів. Зокрема, чемпіон та чемпіонка Australian Open отримають по майже 3 мільйони доларів. 

Читайте також: Перемоги, натхненні успіхами ЗСУ: пригадуємо досягнення українських спортсменів у 2022 році

Прямий ефір