Скандал на Олімпіаді — на ситуацію з білоруською легкоатлеткою відреагували в Євросоюзі (ВІДЕО)

Кристина Тимановская. Фото: unn.com.ua

Спортсменка з Білорусі Христина Тимановська, яку через критику влади білоруські чиновники спробували силою повернути з Ігор в Токіо, отримала польську гуманітарну візу. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Польщі. Уже через кілька днів вона покине Токіо, щоб, можливо, продовжити спортивну кар'єру вже за межами Білорусі, інформує "Дом".

Білоруська легкоатлетка — в безпеці. Польща надала їй гуманітарну візу та запропонувала бути учасницею спортивних змагань від країни.

"Дати їй гуманітарну візу — тільки перший крок. Потім, якщо це буде її рішення — подати заяву про надання притулку або міжнародного захисту, тоді ми почнемо всю процедуру", — повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцин Пшідач.

Просити притулку в Європейському Союзі легкоатлетку змусило рішення спортивного керівництва Білорусі примусово зняти її з олімпійських змагань. У той же день Тимановську силоміць відвезли в аеропорт, де її чекав літак до Мінська. У Мінську спортсменку чекала в'язниця, впевнений аналітик Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко. Бюрократи спробували помститися Тимановській за критику.

"До цього інциденту, якщо вона і мала якесь внутрішнє невдоволення, то ніяк його публічно не висловлювала. Зараз дійсно ситуація така, що самий мінімальний інцидент, який можна було вирішити технічно всередині спортивної федерації. Ми бачимо, що зараз буквально будь-який такий момент, що стосується Білорусі, білоруських спортсменів, він стає політичним", — повідомив "Дому" Вадим Можейко.

Європейська дипломатія та спортивна спільнота висловили солідарність зі спортсменкою. Сприяння Тимановській запропонували Польща, Чехія, Словенія та Франція. У Німеччині реакцію влади Білорусі назвали продовженням політики репресій в країні.

"Ми закликаємо владу Білорусі проявити повагу до базових демократичних прав, таких як свобода преси, свобода слова і право на вільне висловлювання. І це стосується будь-якого громадянина Білорусі, зокрема, спортсменок і спортсменів", - заявила прес-секретар МЗС ФРН Марія Адебар.

Наслідки скандалу можуть відбитися і на подальшу участь Білорусі в олімпійських змаганнях. Якщо звинувачення будуть підтверджені, Міжнародний олімпійський комітет може розглянути подальші санкції проти олімпійського спортивного відомства Білорусі, кажуть в асоціації атлетів Німеччини.

Читайте також: Режим Лукашенка намагався силою повернути з Олімпіади легкоатлетку — що сталося (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що білоруська спортсменка Христина Тимановська, яка представляла країну на Олімпіаді, подає документи на надання політичного притулку в Польщі.

Прямий ефір