Ситуація з дотриманням режиму тиші на Донбасі погіршується, — ОБСЄ

Наблюдатели СММ ОБСЕ. Фото: osce.org

Домовленість про додаткові заходи з посилення режиму припинення вогню (режиму тиші) на Донбасі від 22 липня 2020 року сприяла найбільш тривалому зменшенню кількості зафіксованих порушень режиму припинення вогню з тих пір, як Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ розпочала систематичний збір даних. Однак протягом останніх чотирьох місяців спостерігається тенденція до погіршення ситуації. Про це йдеться в звіті Місії, опублікованому сьогодні, 2 серпня, інформує "Дом".

У СММ нагадали, що 22 липня минув рік від моменту узгодження заходів щодо посилення режиму припинення вогню.

"Ці заходи сприяли забезпеченню найбільш тривалого та стабільного зменшення кількості порушень режиму припинення вогню з тих пір, як СММ розпочала систематичний збір даних — майже на 80% (240 985 порушень у період від 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року супроти 47 029 порушень за аналогічний період 2020-2021 років). Однак упродовж останніх чотирьох місяців ситуація з дотриманням режиму припинення вогню погіршується як у кількісному, так і в якісному відношенні", — йдеться у звіті.

Разом із цим, протягом останніх двох тижнів (в звітний період 12-25 липня) Місія зазначила зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши 3 600 порушень супроти 3 975 за попередній двотижневий період.

Але спостерігачі знову зафіксували порушення режиму припинення вогню на двох ділянках розведення сил і засобів — в районах Золотого та Петрівського.

"Загалом від 27 липня 2020 року Місія зафіксувала відсутність порушень режиму припинення вогню на ділянці розведення в районі Станиці Луганської, 9 порушень — на ділянці розведення в районі Золотого і 531 — на ділянці в районі Петрівського. Для порівняння, у період між 27 липня 2019 року і 26 липня 2020 року на ділянці розведення в районі Станиці Луганської було зафіксовано 13 порушень режиму припинення вогню, на ділянці розведення в районі Золотого — 195 порушень та на ділянці в районі Петрівського — 2 292", — уточнюється в звіті.

Читайте також: Рік режиму тиші — як Україна намагається зупинити російську агресію на Донбасі (ВІДЕО)

Нагадаємо, що за перші 12 місяців дії режиму повного припинення вогню Україна втратила 45 своїх захисників, ще 163 військових було поранено. Такі дані озвучили в українській делегації Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Медіа-партнери
Прямий ефір