Ситуація щодо надання військової допомоги Україні кардинально змінилася, — політолог

Антон Кучухідзе. Скріншот відео: kanaldom.tv

За останні 7 років ситуація щодо надання військової допомоги Україні кардинально змінилася. Найбільш активна підтримка окремих країн НАТО — США, Великої Британії, Туреччини, Польщі та Балтійських країн. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

"Якщо ми згадаємо 2014 рік, то в США, наприклад, була заборона на надання летальної зброї для України, хоча жодних міжнародних санкцій проти України в цьому контексті не було. І цю заборону зняв лише президент Трамп, за демократів не вдалося її зняти. Тепер відкрито пряму військово-технічну програму для України", — сказав політолог.

Кучухідзе також нагадав, що під час візиту до США президент України Володимир Зеленський домовився з Джо Байденом про поглиблення різноманітних стратегічних напрямів співпраці.

"І потім міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у межах домовленості президентів підписав нову хартію. У цій хартії більшість пунктів стосуються поглиблення військово-технічного співробітництва", — додав він.

Також посилилися взаємини України з Великою Британією та Туреччиною.

"Кілька тижнів тому [прем'єр-міністр Великої Британії] Борис Джонсон виступав із заявами про ймовірність надіслати в Україну кілька сотень військовослужбовців для тактичної підготовки тощо. З Туреччиною є контракти, які не подобаються Російській Федерації. Ті ж "Байрактари", — навів приклади Кучухідзе.

Попри те, що Україна не є членом НАТО, вона отримує реальну політичну та економічну підтримку від країн Альянсу.

"Тому що в НАТО рішення ухвалюються одноголосно з різних принципових питань. А реальну військову допомогу можна очікувати від окремих партнерів на двосторонньому рівні. Як Кулеба сказав, що є два треки: один — відносини з Альянсом, другий — двосторонні. І в цьому сенсі, звичайно, США, Британія, Туреччина, Польща, Балтійські країни можуть бути як тими, хто надасть зброю, так і тими, хто лобіюватиме отримання Україною безпосередньо озброєнь", — резюмував політолог.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": послання президента, масові акції та сигнали НАТО для РФ

Медіа-партнери
Прямий ефір