Сімферопольське і Загірське водосховища в Криму повністю виснажені (ВІДЕО)

Симферопольское водохранилище. Фото: ua.krymr.com

Сімферопольське і Загірське водосховища в тимчасово окупованому Криму повністю виснажені. Ще три водосховища, серед яких — Баланівське, наближаються до так званого "мертвого обсягу", повідомляє телеканал "Дом".

Ситуацію з водою на півострові не поліпшили навіть рясні снігопади. Через дефіцит води з минулого тижня в окупованих Ялті та Алушті воду подають за графіком.

За словами експертів, до такої ситуації призвело нераціональне використання водних ресурсів.

"Це і перенаправлення русел річок, це і розробка кар'єрів безпосередньо в тих місцях, які в горах. Зокрема, ми говоримо про Агармиш, який є дуже важливою накопичувальною системою для забезпечення водою Криму. Третє — це і триваючі військові навчання, четверте — це перенаселення, п'яте — неконтрольований відбір води безпосередньо зі свердловин", — говорить член Меджлісу кримськотатарського народу, голова кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

За прогнозами екологів, запасів води повинно вистачити до травня, максимум червня, але багато що залежить і від природних факторів.

"Через різке потепління сніг починає танути швидко, і вода йде. Другий негативний фактор — це вітер, який може розносити сніг, розносити опади. І, відповідно, таким чином не відбувається накопичення самого снігу і поступового танення", — зазначає Барієв.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили. Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставка води туди неможлива.

"Ми не даємо воду в Крим до деокупацію Кримського півострова. Тому що всі ці питання, які зараз виникли з водопостачанням в Криму, вони виникли виключно у зв'язку з діяльністю держави-окупанта Російської Федерації. Вона неправильно використовує воду, направляє її, перш за все, на потреби свого військового персоналу і своїх індустріальних об'єктів. Держава Україна не повинна ці питання вирішувати за державу-окупанта", — говорить постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Як зазначає лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, російська влада намагається вирішити проблему з водопостачанням півострова, проте все впирається у великі розтрати.

Нагадаємо, рівень води в трьох кримських водосховищах критично знизився.

Читайте також: Україна змінила політику щодо окупованих територій, — Ташева

Прямий ефір