Украина наш дом

"Сільський Голлівуд": відновлення селища Мощун після російської агресії

Мощун. Скриншот: kanaldom.tv

Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну наш народ не падає духом і не втомлюється відновлювати те, що зруйнували окупанти. Так, у селище Мощун, яке раніше називали "сільським Голлівудом", повертається життя. Майже місяць за населений пункт точилися криваві бої. 21 березня 2022 року українські захисники витіснили окупантів із селища. Як відновлюється постраждалий населений пункт, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Тиша, сосновий ліс, чисте повітря. Саме тут полюбляли знімати свої фільми та серіали українські режисери, тому Мощун прозвали "сільським Голлівудом". Все змінилося 24 лютого, коли російські окупанти вдерлися на територію України й село стало форпостом для столиці.

До 5 березня 2022 року місцеві жителі ховалися в погребах від ворожих ракет, які летіли над їхніми садибами цілодобово. Надалі залишатися в селі було небезпечно, тож мешканців Мощуна евакуювали.

Тим часом українські захисники зірвали плани ворога — не дали окупантам побудувати понтонну переправу через річку Ірпінь та прорвати оборону зі сторони Гостомеля. Українські бійці 21 березня вибили росіян з Мощуна. Окупанти, відступаючи, обстрілювали село, зруйнували або пошкодили майже всі будинки в Мощуні.

Селяни досі оговтуються від пережитого, а ті, хто втратив житло, починають будувати нові будинки або живуть у модульних, які надали їм благодійні організації.

"Нам привезли модульні будинки, буржуйки, горілки й газові балони. Є харчі. Згодом нам хотіли передати ще трохи продуктових наборів, релігійна організація, але ми відмовились. Попросили, щоб вони десь на Харківщину чи Донеччину завезли це все. Тим людям більше треба, ніж нам", — розповів волонтер Петро Макушенко.

Петро Макушенко до війни був старостою села. Тепер опікується гуманітарною допомогою. Каже, в селі немає таких людей, які б залишилися без даху над головою.

Читайте також: Зібрати та розібрати протягом дня: бюджетна відбудова інфраструктури України

Прямий ефір