Швеція очима українки, українські головоломки та історія суворих чоловіків — огляд книг від Дмитра Слівного

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldom.tv

Якщо ви шукаєте книгу, яка захопить вас, рекомендуємо огляд від нашого експерта Дмитра Слівного. Сьогодні він розповість про три видання, які були надані національною книжковою платформою Yakaboo: науково-популярний сторітелінг "Швеція. Модель для збірки: вілла, "вольво", песик" Юлії Юрчук, дитяча книга "ГоловоМовки професора Макарончика" Лесі Мовчун та Олександра Шатохіна, а також роман "Суворі чоловіки" Елізабет Гілберт. Детально про кожну із них дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

"Швеція модель для збірки", Юлія Юрчук. За жанром — це науково-популярний сторітелінг з вкрапленнями художнього тексту. Якщо вам цікава ця скандинавська країна, але ви мало знаєте про Швецію та самих шведів, то вам сюди. В цій книжці величезний обсяг фактажу і цінний досвід письменниці. 14 років Юлія Юрчук живе у Швеції. Вона закінчила там аспірантуру і зараз викладає в університеті шведську історію. Авторка закохана у Швецію і захоплено про неї розповідає. В першу чергу — це путівник, але не звичайний. Тут дуже мало про географію і визначні місця. Скоріше, він присвячений серцям і головам шведів, особливому шведському шляху, життю та філософії народу, який за одне століття піднявся з-за лаштунків Європи та увійшов до п'ятірки країн з найвищим рівнем соціально-економічного розвитку.

"Прочитавши чималеньку працю авторки, ви закохаєтесь у цю країну. Навіть, якщо вже неодноразово були у Стокгольмі, гуляли королівським парком, до речі, відчиненим для всіх, а вдома у вас повно меблів ІКЕА — все одно ця книжка вас зацікавить. Мені доводилося бути у Швеції у 2010 році. Це була десятиденна поїздка у Стокгольм та околиці. Я повернувся вражений і закоханий на все життя. Можливо, тому й вибрав цю книгу на огляд і раджу її вам. Нехай прибуде з вами лаго — шведський добробут. Єдине, що мені не подобається у цій книжці так це те, що тут немає ілюстрацій, вони були б дуже доречні", — розповів Дмитро Слівний.

"ГоловоМовки професора Макарончика", Леся Мовчун. Весела повість із мальованими головоломками, що ґрунтуються на програмі 1–4 класів НУШ та допомагають засвоювати норми української мови. Герої потрапляють до незвичайного літнього табору, а насправді — таємної лабораторії. Пройшовши випробування в пошуках загубленого дрона з цінним вантажем та здружившись, діти розтоплюють серця професора Макарончика і його лаборанта пацюка Порфирія. Авторка — доктор філологічних наук, дитяча письменниця. Ілюстрував книгу Олександр Шатохін.

"Це щось на кшталт "Тореадорів з Васюківки", але сучасних. "ГоловоМовки професора Макарончика" української авторки Лесі Мовчун. До речі, між написанням дитячих текстів вона ще й примудрилася захистити докторську дисертацію з філології. Але це для дорослих. Дітям Леся пише веселі й дотепні книги. Ця "Головоломка" — це не тільки прочитання, а й про розгадування головоломок, що допомагають краще засвоїти норми української мови. Хоч книга й орієнтована на дітей від першого до четвертих класів, але цікаво було і мені.

По-перше, вона блискуче ілюстрована. По-друге, там є дотепні головоломки. З гордістю скажу, що у свої 38 років розгадав усі та добряче посміявся. Якщо ви щасливі жити поруч з дитиною молодшого шкільного віку, подаруйте цю книгу, будете сміятися разом. Може і щось нове дізнаєтесь", — порадив оглядач Дмитро Слівний.

"Суворі чоловіки", Елізабет Гілберт. Дебютний роман Елізабет Ґілберт, авторки світових бестселерів "Їсти, молитися, кохати". Уже кілька поколінь між жителями двох маленьких островів триває ворожнеча за право ловити омарів у спільних водах. На цих землях діють свої закони і традиції, не підвладні прогресу чи впливу сучасності. Чоловіки заробляють на життя, жінки займаються домом та господарством. У кожного з жителів островів — своя історія, свої сімейні проблеми. Хтось мріє вирватися на велику землю, а когось — як головну героїню — навпаки, тягне на рідний острів. Вісімнадцятирічна Рут нехтує порадами рідних переїхати на материк і вступити до коледжу. Вона мріє продовжити справу своїх пращурів і займатися риболовлею. До того ж закохується у хлопця з ворожого острова, та сподіватися на примирення двох спільнот — марна справа. Але Рут в особливий спосіб виборює право бути щасливою там, де її справжній дім, і встановлює свої правила гри у світі, де споконвіку все було скроєне за суворими чоловічими правилами.

"Дивлячись на обкладинку дебютного роману Елізабет Гілберт "Суворі чоловіки", з чоловічим погруддям схожим на комедійного актора Адама Сендлера, я геть не розумів, з чим буду мати справу. Втім, коли прочитав, то зрозумів, що роман дійсно чудовий і навіть трохи смішний. Події роману і стосунки між героями розвиваються саме на тлі ворожнечі між двома островами. Причому ця ворожнеча описана авторкою з усмішкою, не дивлячись, часом, на свою жорстокість.

Саме у такій атмосфері конкуренції, підлості та жадібності виросла головна героїня роману Рут Томас. Роман "Суворі чоловіки" приваблює своєю неквапливою та водночас вишуканою оповіддю, іронією, нетривіальністю життя у віддаленому острівному світі, персонажами, як і чоловічими, так і жіночими. Ну і комусь подобається пристрасне кохання, бо ж без любовної лінії роману не було б", — резюмував Дмитро Слівний.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір