Штурм польського кордону може бути першим кроком: кому вигідна дестабілізація ситуації, обговорювали у Раді (ВІДЕО)

Засідання Верховної Ради. Фото: mvs.gov.ua

Сьогодні, 19 листопада, головною темою у Верховній Раді стало обговорення міграційної кризи у Білорусі. Як заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час години запитань до уряду, Україна готова до будь-яких провокацій на кордоні з Білоруссю та зміцнює захист на ключових рубежах, повідомляє "Дом".

За словами глави МВС, штурм польського кордону може бути лише першим кроком. Є ймовірність, що далі мігранти за підтримки білоруських силовиків намагатимуться прорватися на територію України. Міністерство внутрішніх справ посилило захист на ключових ділянках державного кордону біля Білорусі.

"Ми визначили до 10 потенційно вразливих ділянок, загальна протяжність яких складає близько 270 км. Залучено до 15 вертольотів, 2 літаки, 44 безпілотних летальних апарати. Залучені оперативні резерви Національної гвардії та Національної поліції. У разі загрози життю та здоров'ю прикордонників та правоохоронців ми застосовуватимемо всі належні та передбачені законом засоби захисту, зокрема вогнепальну зброю", — заявив Монастирський.

Дестабілізація ситуації на кордоні з ЄС та Україною вигідна Кремлю, кажуть у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки. Розвідка країн НАТО та України отримала докази того, що міграційна криза в Білорусі створена штучно, а за її організацією стоять як білоруські, так і російські спецслужби.

"Спроби перетину білорусько-польського, білорусько-литовського, українсько-польського і так далі нелегальними мігрантами мають місце постійно. Але це 3-4 тис. осіб за рік. А коли протягом одного-двох місяців концентрується 15-20 тис., то звичайно, що це не може бути випадковим. Це чітко скоординована діяльність, і безперечно це заслуга спецслужб Російської Федерації", — сказав народний депутат України, фракція "Слуга народу", член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

"Коли відбулися вибори в Білорусі і так званий президент Білорусі прийшов до влади, парламент виступав з жорсткою позицією, що потрібно готуватися до того, що Білорусь є недружньою до нас державою, що вона є союзником Росії. І величезна кількість кордону, яка в нас зараз є, — це насамперед загроза для державної безпеки", — заявила нардепка від фракції "Голос" Кіра Рудик.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що зараз Україна екстрено зміцнює захист кордону через загрозу. Але у майбутньому потрібно забезпечити постійну безпеку. Зокрема, обладнати на всій довжині кордону з Білоруссю та Росією, а це 2,5 тис. км, суцільну огорожу з відеоспостереженням та сигналізацією.

"Така робота з інженерного облаштування сучасного українського кордону коштуватиме близько 17 млрд грн. Я думаю, що це абсолютно логічна інвестиція сьогодні і зараз. І ми це зможемо зробити вже протягом наступного року, ці дві ділянки", — заявив Монастирський.

У МВС кажуть, що зараз запроваджувати режим надзвичайного стану немає потреби, але Верховна Рада має бути готова зробити це у разі загострення.

Читайте також: Підсумки 19 листопада: посилення на кордоні з Білоруссю, адмінпослуги для кримчан та міграційна криза (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, через міграційну кризу, штучно створену режимом Лукашенка, в усіх областях України, що межують з Білоруссю, працюють посилені спільні патрулі поліцейських та прикордонників. Зокрема у посиленому режимі охороняють кордон біля пункту пропуску "Нові Яриловичі" у Чернігівській області.

Читайте також: Чи застосовуватимуть зброю проти мігрантів на кордоні з Білоруссю — відповідь Держприкордонслужби

Прямий ефір