Украина наш дом

Штрафи та звільнення: жителів ОРДЛО примушують голосувати на виборах до Держдуми

Людмила Денисова. Фото: ombudsman.gov

Жителів тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей примушують брати участь у виборах до Держдуми Російської Федерації: загрожують штрафами та звільненнями. Про це телеканалу "Дом" розповіла уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що окупаційна влада чинить тиск тільки на тих, хто отримав паспорт Росії.

В окремих районах Донецької та Луганської областей вже близько місяця діють сотні так званих роз'яснювальних центрів. Крім того, за словами Денісової, на робочих місцях працівників бюджетної сфери змушують звітувати про реєстрацію на участь у виборах.

"З серпня відкрито 396 інформаційних центрів, які дають роз'яснення громадянам України, які мають тепер паспорти Російської Федерації, як же їм проголосувати. Українцям, які живуть на окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, видали вже близько 600 тис. паспортів. Це насамперед учителі, медичні працівники. Це ті люди, які працюють у цих органах "влади". Вони змушені, адже десь працювати їм потрібно для того, щоб прогодувати свою родину", — наголосила український омбудсмен.

Читайте також: Що буде з паспортами РФ після реінтеграції Донбасу, розповів Резніков

Нагадаємо, напередодні виборів до Держдуми Росії, які відбудуться 17-19 вересня, в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) зафіксована масова видача паспортів РФ. Це роблять для того, щоб залучити до виборів якомога більше жителів тимчасово окупованих територій.

Прямий ефір