Східний фланг НАТО — під охороною легендарної 101-ї повітряно-десантної дивізії США: що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: Twitter/US Mission to NATO

У межах операції з посилення східного флангу НАТО до Болгарії почали прибувати американські військові зі 101-ї повітряно-десантної дивізії США. Скільки їх там дислокуватиметься — невідомо. Проте загальна чисельність дивізії становить понад 2 тис. осіб. Крім Болгарії, військові частини розміщуватимуться також у Румунії, Угорщині та Словаччині, повідомляє "Дом".

Східний фланг НАТО — під охороною легендарної 101-ї повітряно-десантної дивізії США. Її прибуттю передували навчання НАТО на північному заході країни Platinum Lion 22 для бойового злагодження між американськими та болгарськими солдатами. В них брали участь військовослужбовці із 42-го механізованого батальйону болгарської армії та механізованої піхотної роти з бойової команди 3-ї бронетанкової бригади армії США.

https://www.youtube.com/watch?v=b2P4job1KtQ

"Для НАТО важливо мати бойову групу в Болгарії, тому що Болгарія є членом Альянсу, бере активну участь у його діяльності і розташована на східному фланзі НАТО. Я думаю, що саме там має бути одна з бойових груп Альянсу", — вважає підполковник армії Болгарії, командир 42-го механізованого батальйону Велін Кейахов.

У січні 2022 року Росія вимагала від Альянсу гарантій виведення військового контингенту НАТО з Болгарії та Румунії. Проте держави блоку на саміті 12 січня їй відмовили. Platinum Lion — вже другі навчання НАТО цього року, які відбуваються у Болгарії. У липні полігоном для військ Альянсу стала акваторія Чорного моря, а тепер плацдарм перемістився на полігон "Нове Село", розташований біля кордону з Румунією. Було задіяно до 450 військовослужбовців із приблизно 90 одиницями техніки.

"Це наймасштабніші навчання бойової групи на сьогодні. Насправді це перевірка, щоб побачити: після всіх тренувань, проведених перед цією подією, чи можемо ми діяти як команда, яка працює дуже ефективно?" — сказав майор армії США Кевін Мотт.

Загальна чисельність військових 101-ї дивізії США, частини якої розмістяться в Болгарії, Румунії, Угорщині та Словаччині, становить понад 2 тис. осіб.

"За 80 років 101 повітряно-десантна дивізія, відома як Screaming Eagles, повертається до Європи. Майже 2400 солдатів будуть розміщені в Румунії, Болгарії, Угорщині та Словаччині, щоб захистити східний фланг НАТО, заспокоїти наших супротивників", — йдеться у повідомленні Місії США при НАТО у Twitter.

"Це не просто 101-ша дивізія, це легендарна 101-ша дивізія. Це дивізія, що брала участь у всіх гарячих точках планети. Вона штурмувала і в Гренаді, і в Афганістані, і в Іраку, і в Сирії, і де тільки вона не була. Це знакова дивізія. Вона говорить сама за себе", — заявив голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО", член Атлантичної ради Юрій Романюк.

Командувач 101-ї ВДД Джозеф Макгі наголосив на необхідності посилення саме східного флангу і зазначив, що його дивізія базується дуже близько до зони бойових дій в Україні.

"Ми перебуваємо всього за 198 миль від бойових дій у Херсоні, в Україні. А це означає, що наше розгортання в Румунії робить нас найпередовішими силами в Сполучених Штатах", — сказав він.

Довгостроковий план посилення Альянсу викликаний погрозами, які виникли після повномасштабного вторгнення Росії до України. Йдеться про збільшення сухопутного контингенту в країнах-учасницях, а також військово-повітряної, військово-морської, кібернетичної та протиповітряної оборони.

"Загалом у Європі на сьогодні розміщено близько 100 тисяч солдатів та офіцерів армії США. Ще буквально два роки тому їх було близько 30 тисяч. Їх після 90-го року постійно скорочували та скорочували до рівня в межах 30 тисяч", — прокоментував Романюк.

Незабаром до американських військовослужбовців приєднаються і їхні італійські колеги. Близько 750 осіб та їхня військова техніка також посилять східний фланг НАТО восени 2022 року.

Читайте також: Війна в Україні на перших шпальтах найбільших газет США: інтерв'ю з Ганною Бродською-Кроткіною

Як повідомлялося раніше, вперше від часів Другої світової війни до Європи почали прибувати американські солдати для зміцнення східного флангу НАТО. За даними видання The Washington Post, після повномасштабного військового вторгнення Росії до України кількість військовослужбовців США в Європі збільшилася до 100 тис. осіб. Раніше члени НАТО офіційно визнали Російську Федерацію стратегічною загрозою безпеці Альянсу.

Медіа-партнери
Прямий ефір