Украина наш дом

"Щось пішло не так": причини визнання Росією "Л/ДНР" пояснив російський адвокат Полозов

Микола Полозов. Фото: radiosvoboda.org

Визнання так званих "Л/ДНР" — це акт безсилля з боку президента РФ Володимира Путіна, оскільки це був сценарій на крайній випадок. Про це сьогодні, 21 лютого, у програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" заявив російський адвокат Микола Полозов, відомий із захисту українських політв'язнів у Росії.

"Політика Російської Федерації щодо України останніх вісім років, яка була спрямована на імплементацію "формули Штайнмайєра" в контексті Мінських угод та впровадження заражених сепаратизмом окремих районів Луганської та Донецької областей, провалилася. Тобто вже впхнути в Україну цю отруєну частину не вдасться", — сказав він.

Полозов зазначив, що тепер так звані "республіки" існуватимуть у якійсь новій конфігурації, "але сам собою факт визнання нічого не дає".

"Ми бачимо, що визнано Південну Осетію, визнано Абхазію. Але рівень життя там жодним чином не покращився. Тому і тут, я думаю, чогось кардинально важливого очікувати не варто. Це просто додаткові витрати для російських платників податків, не більше", — вважає він.

Правозахисник упевнений, що план визнання був давно, але його Кремль держав на крайній випадок.

"Визнання цих "Л/ДНР" — це акт безсилля, спроба зберегти хорошу міну при вкрай поганій грі. Тому що карти видають дуже погані показники, а в рукаві козиря або туза немає взагалі. Спочатку керівництво сепаратистів тішило себе надіями, що вони повторять долю Криму і вступлять до складу Росії з усіма наслідками. Цього не сталося. Цей сценарій лежав на чорний день. Він завжди міг бути реалізований. Для цього не потрібно було сильно готуватися. Але він лежав на випадок, якщо щось піде не так. І щось пішло не так. А це "щось" — це жорстка позиція Сполучених Штатів і у фарватері цієї позиції позиція Заходу в цілому", — резюмував Полозов.

Нагадаємо, сьогодні ввечері президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Російською Федерацією "незалежності" "ЛНР" та "ДНР", а також договори про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу. З боку так званих "республік" договір підписали "глава ДНР" Денис Пушилін та "глава ЛНР" Леонід Пасічник. Тепер документи має ратифікувати Федеральні збори РФ.

Прямий ефір