Щорічне послання президента: про що Зеленський говорив у Раді та як його зрозуміли (ВІДЕО)

Володимир Зеленський у Раді. Фото: 24tv.ua

Щорічне звернення президента України Володимира Зеленського до парламенту сьогодні, 1 грудня, було присвячене 30-й річниці референдуму про Незалежність. Деякі народні депутати вважали за позитивний сигнал одразу кілька згадок президентом тимчасово окупованих територій. У експертному у середовищі кажуть, що у зверненні домінувала соціально-економічна проблематика, інформує "Дом".

Зранку було багатолюдно перед будівлею Верховної Ради: оточення поліції та нацгвардійців, бронеавтомобілі, близько 500 мітингувальників. А також — у самому парламенті: народні депутати, члени уряду на чолі з прем'єр-міністром, представники конституційного суду, іноземні дипломати, вперше серед запрошених були рідні загиблих захисників України. Зібралися, щоби почути щорічне звернення президента.

У ньому більше десятка разів прозвучало слово "вперше". Вперше, починаючи з 2013 року, держборг України знизився до рівня нижче 50% ВВП, вперше вдвічі зріс бюджет на медицину, вперше в країні розпочали системну боротьбу з олігархами, вперше українці отримали нагоду відчути переваги "держави у смартфоні". Плани наступного року — не менш масштабні. Зеленський анонсував запровадження економічного паспорта українця.

"Вчора ми проголосували дуже важливий податковий закон 5600, який збільшує рентну плату за використання природних ресурсів України кожному українцю. Ми надішлемо ці кошти саме на наших дітей. Плата за використання наших українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей. Олігархи стануть справжніми інвесторами у майбутнє наших дітей, я їх вітаю", — заявив президент.

Чимало було сказано і про досягнення миру в Україні, повернення окупованих територій. Глава держави впевнений, що це неможливо без сильної армії, як і без прямих переговорів із країною-агресором.

"Це наша земля, звільнити її — наша мета, ніхто не зробить це замість нас, це наша філософія. Без нашої армії ми не зможемо зупинити війну. І ми маємо сказати правду, що ми не зможемо зупинити війну без прямих переговорів із Росією, і сьогодні це визнали вже всі зовнішні партнери. Ми повинні говорити, знаючи, що у нас сильна потужна армія, і не боятися зараз говорити один одному правду. Якщо ми хочемо повернути Донбас — давайте. А якщо хочемо ходити і просто говорити, то давайте нічого не робити", — заявив Зеленський.

У цих питаннях і парламент, і президент солідарні.

"Згадки про те, що Донбас — це Україна, я їх нарахував як мінімум три, дуже чіткі в одному реченні, про Донбас і Крим. Це беззастережний позитив. І те, яка частина виступу була присвячена конкретним і недвозначним фразам, що Росія — це окупант, агресор. Восьмий рік війни, нам потрібно робити свої танки, будувати свій завод катерів та давати відсіч", — коментує послання народний депутат із фракції "Голос" Роман Лозинський.

"Номер один — це мир, це питання про переговори з Російською Федерацією, прямі переговори з Російською Федерацією, які президент вважає, що будуть і повинні бути основними у розв'язанні цього конфлікту. Якщо говорити про інше, це економічний розвиток, соціальне забезпечення, це економічний паспорт українця, це продовження тих програм будівництва інфраструктури, які вже проводяться", — зазначає голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики, народний депутат України із фракції "Слуга народу" Данило Гетьманцев.

Зупинився президент і на програмі "Велике будівництво", зазначивши, що наступного року збудують 15 тис. км нових доріг. Говорив про створення національного авіаперевізника, а також про підвищення зарплат лікарям: з 1 січня вони отримуватимуть щонайменше 20 тис. грн.

"Послання було дуже змістовним і меседжів, сигналів суспільству та політичним елітам було дуже багато. Але головна спрямованість цього послання, як на мене, це було звернення до суспільства. Домінувала соціально-економічна проблематика. Мало, щоб країна стала незалежною, треба, щоб вона стала ще й успішною", — охарактеризував почуте політолог Володимир Фесенко.

Також Володимир Зеленський у посланні зазначив, що важливим вектором зовнішньої політики залишається співпраця у військовій сфері. Беззмінний партнер України — США, а ще Велика Британія, Франція, Туреччина.

Після звернення до парламенту Володимир Зеленський нагородив військових, вчителів, а також студентів, які найкраще склали зовнішнє незалежне оцінювання.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FkanalDOM%2Fvideos%2F1879570782249742%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Читайте також: Підсумки 1 грудня: послання Зеленського до ВР, вимоги Путіна до НАТО та третя доза COVID-вакцини (ВІДЕО)

Нагадаємо, що 1 грудня біля Верховної Ради стартував мітинг українських підприємців. Учасники акції виступають із вимогою від народних депутатів ухвалити законопроект № 5866-1, спрямований на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Читайте також: Правильні акценти і є проблеми, що про виступ Зеленського говорять нардепи (ВІДЕО)

Прямий ефір