Украина наш дом

Щоби бути разом попри війну: нові герої проєкту "Дочекаюсь" — родина з Харкова

Героями другого випуску проєкту "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик стала харківська родина — 27-річна Ірина Палигіна, її чоловік Святослав та їхній 5-річний син Ярослав. Ірина з Яріком евакуювалися до Німеччини, а Святослав залишався у Харкові. У вересні чоловік ухвалив рішення йти на фронт, тому Ірині було дуже важливо, щоб за пів року сім'я возз'єдналася хоча б на кілька днів. Лейтмотив цього випуску "Дочекаюсь" — що для справжнього кохання немає перешкод. І на вас чекає грандіозний фінал цієї неймовірної історії кохання.

Нагадаємо, героями "Дочекаюсь" стають українці, яких після 24 лютого війна розлучила з рідними та близькими людьми. І проєкт дає можливість довгоочікуваної зустрічі. До того ж для рідних людей героя чи героїні випуску ця зустріч стає сюрпризом, до якого їх протягом програми готує ведуча Лілія Ребрик.

Розлука

Балакіни — не просто з Харкова, а з самого обстрілюваного району міста — Салтівки. Вранці 24 лютого родина прокинулася від вибухів, які почали лунати по всьому місту.

"Були вибухи, люди гинули. Свят потрапив під обстріл — він намагався нас знайти, і прилетіла касетна ракета, але, дякувати богові, його тільки оглушило. Ми майже весь час були вдома. Я пам'ятаю момент, що усвідомила, що ми сидимо вже майже добу, і Яріка треба хоча б погодувати. Я зібралася духом і пішла на кухню щось приготувати. І в цей момент вибух, і у мене підлога захиталася під ногами. І я пам'ятаю, що в голові тільки одне — хоч би встигнути обійняти сина. Я боялася, що вже не встигну. Це снаряд вибухнув під нашими вікнами, і коли приїхали сапери, вони сказали — вітаємо, у вас усіх другий день народження", — згадує Ірина.

Ірина. Фото: kanaldom.tv

"Я від снарядів ховався. Тому що війна. Росія почала воювати. Мені було дуже страшно. Завжди щось вибухало й одразу вогонь", — розповідає 5-річний Ярік.

Ярослав. Фото: kanaldom.tv

Ірина зазначає, що пережите сильно вплинуло на сина.

"Він із початку війни замкнувся. Ми спілкувалися з психологами, йому поставили діагноз — посттравматичний синдром. Ми намагаємося з цим працювати, але поки важко, Ярік важко йде на контакт навіть із дітьми... Я ніколи не думала, що наші діти дізнаються, що таке війна", — зі сльозами на очах каже жінка.

5 березня було ухвалено рішення — евакуювати Ірину та Яріка. Притулок знайшли у Німеччині, у місті Штутгарті. З того дня вони не бачилися з главою їхньої родини — Святославом.

Розлука з коханим татом також позначилася на маленькому Яріку.

"Він довгий час не розмовляв. Він навіть був злий на тата, бо не міг зрозуміти, чому тато не поїхав з нами. Яріку здавалося, що він просто не захотів, малюк не міг зрозуміти, що татові не можна було виїхати. Через це Ярік навіть не обійняв тата наостанок, він сердився на тата", — пояснює Ірина.

Ірина та Лілія Ребрик. Фото: kanaldom.tv

Ірина вирішила зробити сюрприз коханому чоловікові — таємно приїхала до Києва, і разом із Лілією Ребрик почала готувати довгоочікувану зустріч.

"5 вересня було пів року, як ми не бачилися. Ми ніколи не розлучалися… Це відчуття, що немає частини тебе, начебто якоїсь частини тіла. Я шалено чекаю на цю зустріч, щоб хоч ненадовго повернути цей шматочок себе, стати одним цілим разом зі Святославом. Ми не так часто телефонували один одному за цей період, як хотілося б — то зв'язку немає, то обстріли… І найстрашніше, що ти не знаєш — чи почуєш рідний голос наступного разу. Нам із Яріком дуже хочеться зробити йому сюрприз", — зазначає героїня програми.

Якраз брат Ірини планував привезти до Києва автомобіль для продажу. І йому в Україні потрібна була довірена особа для здійснення угоди. І єдиною такою близькою людиною був Святослав. Ірина вирішила використати цю ситуацію як привід, щоб чоловік приїхав до Києва нібито для оформлення доручення, а насправді головною подією стала б зустріч усієї родини.

"Протягом дня ми залишатимемо Святу послання, які б його змусили згадати про нас з Яріком. А сама зустріч... Річ у тому, що всі ці роки (майже вісім років) ми живемо цивільним шлюбом. Нещодавно мені Свят освідчився, і я хочу на цій зустрічі нарешті сказати йому: "Так!", — поділилася задумкою Ірина.

Три натяки

Для здійснення задуманого на роль брокера, який нібито оформлятиме угоду, запросили актора Дмитра. "Брокер" зустрів Святослава у Києві й чоловіки попрямували до офісу підписати доручення.

Натяк № 1 — пісня.

У салоні розговорилися. Святослав розповів, що його дружина та син виїхали з України на 10-й день війни, з того моменту він сам, і йому дуже важко дається розлука із найдорожчими людьми. І "випадково" у магнітолі заграла пісня гурту "Карна" — "Моя мила".

"Пісня "Моя мила" — це перша пісня, яку Свят мені скинув, вона мене зачепила. Вона завжди нагадує мені про нього, а йому, сподіваюся, теж", — розповіла Ірина.

Почувши мелодію, Святослав одразу впізнав композицію.

Святослав. Фото: kanaldom.tv

Натяк № 2 — велосипед.

Під час розмови начебто випадково Дмитро з'ясував, що Святослав близько 20 років займався велосипедами. А у дружини Дмитра нібито скоро день народження і він хотів подарувати їй велосипед. Святослав запропонував проконсультувати нового знайомого щодо купівлі. Для цього вони заїхали до спортивного магазину.

"Велосипед — це символічний для нас момент. Ми колись зі Святославом їздили до Києва, це був перший його подарунок мені. І якщо в магазині буде точнісінько такий велосипед, як в мене, гадаю, Свят точно згадає про мене. Бо це був яскравий момент у нашому житті", — пояснює Ірина.

Вже у магазині Святослав розповів Дмитру, що велосипед — це символ його знайомства з Іриною. Святослав їхав пізно ввечері Харковом, і побачив дівчину на велосипеді, яка мало не впала.

"Я ще не була досвідченим велосипедистом. Поїхала кататися містом, коли людей вже мало. І якоїсь миті на вулиці вимкнули всі ліхтарі, стало темно, а в мене навіть ліхтарика з собою не було. Святослав зрозумів ситуацію, і запропонував супроводити мене додому", — згадує Ірина.

Чоловіки розглядали велосипеди у магазині, серед яких "випадково" стояв такий самий жовтий, який Святослав колись подарував Ірині. Свят дуже уважно його оглядав. Ірина впевнена, що він точно згадав про неї.

Натяк № 3 — іграшка сина.

Головний натяк, який підготувала Ірина, — Бобик, улюблена іграшка їхнього сина Яріка.

"Бобика Свят повинен точно впізнати. Я навіть у цьому моменті боюся перестаратися. Бо це дуже стара іграшка, вона не продається вже давно у магазинах", — переживає героїня програми.

Ярослав. Фото: kanaldom.tv

Святослав із Дмитром приїхали до офісу оформити доручення. У кімнаті були розкидані дитячі іграшки — нібито сина "брокера". І серед них — песик Бобик. Свят відразу на нього звернув увагу, зняв відео і відправив Ірині.

Святослав. Фото: kanaldom.tv

"У мого сина така сама іграшка. Я спочатку навіть подумав, що це вона і є. Але потім: стоп, звідки в Києві іграшка Яріка", — ділиться чоловік із Дмитром.

Зустріч

Ще під час поїздки Києвом Святослав розповів Дмитру, що для нього укладення шлюбу раніше було формальністю. Тому вони з Ірою вже близько восьми років живуть у цивільних стосунках. Але саме війна змусила чоловіка переглянути своє ставлення до шлюбу.

"Навіть із практичної позиції. Тому що війна. Розумієш, що елементарно можемо не побачитися. Я ж іду на фронт. Все може статися. Я ж можу, скажімо, загинути. А якщо наші відносини узаконені, то Ірині буде простіше вступити до тієї ж спадщини, з тією самою квартирою не буде проблем. Знову ж таки у сина, як сина учасника бойових дій, будуть якісь пільги. Я все це обдумав, і зрозумів — треба", — пояснює чоловік.

І Святослав наважився зробити офіційну пропозицію Ірині, але вона на той момент уже була у Німеччині.

"Коли Іра з Яріком поїхали до Німеччини, я згодом відправляв їм речі. І вирішив зробити сюрприз. У її кросівок під устілку сховав кільце. Вона потім надягала його — і сюрприз… Але вона ще не відповіла на моє освідчення. Для цього нам потрібно якось зустрітися і один одному в очі про це сказати", — розповів він про незвичайну форму освідчення.

Святослав. Фото: kanaldom.tv

А тим часом Ірина з Лілією Ребрик готувалися до зустрічі. Героїня перетворилася на прекрасну наречену. Ірина, Лілія та Ярік поїхали на місце, де нібито Святослав мав переоформлювати автомобіль.

Першою до Святослава підійшла Лілія Ребрик.

"Святославе, я з вами вже заочно знайома. Тому що стежу за вами протягом усього дня" — "Я не вірю!" — "Є прекрасна людина, яка пів року сумує за вами. Вона все це спланувала і подолала тисячі кілометрів, щоб зустрітися з вами" — "Іра та Ярослав?!"

Лілія Ребрик: "Святославе та Ірино. Чи згодні ви любити один одного і в радості, і в горі, і попри війну, і попри кілометри, які можуть вас розділяти? У багатстві та бідності, дбати один про одного, планувати разом своє майбутнє і примножувати нашу націю такими прекрасними дітками, як ваш Ярославчик?"

Святослав: "Так".

Ірина: "Так-так-так".

Лілія Ребрик: "Владою, даною мені проєктом "Дочекаюсь", я оголошую вас чоловіком та дружиною! Гірко!"

А обручки — це каблучки бабусі та дідуся Ірини, які прожили багато років щасливого сімейного життя. І молодята впевнені — вони теж пройдуть багато десятиліть разом у коханні та злагоді.

"Я бажаю всім нам, щоб "гірко" було тільки на весіллях, а солодко — від теплих зустрічей з коханими, з рідними. Бо вже дуже скоро ми всі повернемося додому. Я вірю, що всі, хто "чекає", обов'язково "дочекаються", — завершила програму "Дочекаюсь" Лілія Ребрик.

Читайте також: Не бачилися з початку війни: герої прем'єрного випуску проєкту "Дочекаюсь" — родина з Лозової

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір