Украина наш дом

Що робити з Херсонщиною, у Кремлі думатимуть після битви на Донбасі

Херсон. Скріншот відео: kanaldom.tv

У Кремлі визначатимуться, що робити із новими захопленими територіями півдня України після битви на Донбасі. Про це сьогодні, 17 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.

"Зараз вони поки що відклали питання "референдумів". Можна було почути про дату 11 вересня, символічну дату. Але, я думаю, що це просто умовна дата, і поки вони не готові нічого говорити про майбутні "референдуми", — сказав він.

Причин зміни планів окупантів є декілька. З одного боку, це жорсткий опір українців, які не хочуть жодних "ХНР", жодних "Таврійських республік". З іншого боку, росіяни навіть собі не можуть сформулювати, що вони хочуть зробити з окупованими територіями, якщо їм вдасться їх утримати.

"Чи це будуть республіки на кшталт "ДНР", "ЛНР", чи це буде якась "Новоросія", яка увійде до оновленого Радянського Союзу, бо в планах Путіна на 2022 рік — це створення СРСР-2. Чи це буде просто анексія", — перелічив Денисенко.

Він уточнив, що зараз росіяни побоялися відкрито говорити про анексію, хоча це, швидше за все, був основний план Кремля.

"Але поки вони відмовилися від будь-яких "референдумів" — і щодо анексії, і щодо створення "республік". Тому що вони розуміють, що після цього вони втрачають люфт для переговорного процесу. Поки вони дивляться, що буде далі на Донбасі, як розгортатиметься там війна", — підсумував радник глави МВС.

Читайте також: "Перепис" населення на Херсонщині планують провести окупанти: що відомо

Нагадаємо, спочатку окупанти анонсували "референдум" щодо створення "Херсонської народної республіки" на 27 квітня. Того дня його не провели, але від ідеї не відмовилися — вирішили поєднати з новим "референдумом" в окупованому Криму.

Прямий ефір