Шелтер у Дніпрі став новим домом для переселенців із Луганської області (ВІДЕО)

Шелтер. Скріншот відео: kanaldom.tv

Шелтер для переселенців із Луганської області відкрили в Дніпрі. Тут для тих, хто виїхав з-під обстрілу російських окупантів, є безплатне житло, харчування, а також медична та психологічна допомога. Проживати в шелтері одночасно можуть 100 осіб, інформує "Дом".

Шелтер заснували в Дніпрі жителі тимчасово окупованого Лисичанська Луганської області.

"Наш проєкт починався з того, що було відведено до п'яти днів тут — як така тимчасова база, де можна перекантовуватися, а далі знайти собі щось інше. Але, як показує життя, за п'ять днів дуже важко щось вирішити багатьом. І багато хто перебуває в нас уже і місяць, і два", — розповідає адміністратор шелтера Ніна Бондар.

Розмістили шелтер у колишньому дитячому садку, в ньому є умови для батьків із дітьми. В дитячій кімнаті проводяться різноманітні заняття-ігри, а також реабілітаційні уроки з терапевтом.

За словами Ніни Бондар, стіни в дитячій кімнаті розмальовували самі діти разом з психологом.

Любов місяць тому була змушена евакуюватися із Золотого. Вона поїхала без речей, у Дніпрі волонтери допомогли жінці з житлом, одягом та взуттям.

"Дуже було важко терпіти це все, ці бомбардування, снаряди... Все розбивало, руйнувало, довелося покинути. Ми виїхали ось недавно, десь місяць тому, тож дуже страшно було. Сиділи в підвалах, бо неможливо було вільно ходити та щось робити, і взагалі жити. В чому стояли — в тому й поїхали. Все залишилося вдома”, — розповідає Любов.

Світлана врятувалася з будинку, що палав, з дворічною онукою Міленою. Від гучного вибуху дитина перестала розмовляти. У шелтері з нею працюють психологи.

"Будинок шестипід'їзний, дев'ятиповерховий. Згоріли п'ять поверхів. Бабуся на очах померла, а ми якраз були поруч. Донька побігла за валізами, хотіла виїхати раніше, а я чинила опір, не хотіла. Але тут влетіли два волонтери, взяли мене під руки, я була в халаті страшному і в одній спідній білизні — мене так і забрали. Тут волонтери, дякую, є кошики хороші, полички, і взуття, ми тут одяглися. І ось цей  стрес... Виявляється, в мене в цей час був мікроінфаркт", — ділиться пережитим переселенка Світлана.

У шелтері обладнали і мініамбулаторію, де медичну допомогу людям надають такі самі переселенці з Луганської області.

"Найчастіше звертаються з підвищеним артеріальним тиском, загостренням усіх хронічних захворювань, які виявились у стані стресу під час бойових дій. Вони раніше не турбували, а зараз дуже загострилися і вилилися в скарги, які потребують надання екстреної чи не екстреної допомоги", — розповів про скарги пацієнтів медик Луганського регіонального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Бараник.

Найближчим часом шелтер планують розширити ще на 450 місць, волонтери вже готуються до ремонту в іншій частині будівлі.

Читайте також: "Питна вода — взагалі дефіцит": про ситуацію в захоплених росіянами містах Луганщини розповів Гайдай

Прямий ефір