Украина наш дом

Шантаж Кремля: як політика зведення мостів із Росією зазнала поразки

Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Президент США Джо Байден у травні назвав війну проти України частиною загальної боротьби між добром та злом. А стратегічну мету Заходу — перемогу над Росією в Україні — було викладено американським президентом ще в березні й пізніше схвалено Британією та ЄС. Але майже через шість місяців війни розрив між риторикою і реальністю зростає, інформує "Дом".

Громадське обурення через вторгнення в Україну та войовничі плани, що йдуть набагато далі за українські кордони, можуть лише тимчасово поступитися місцем панічним настроям на тлі зростання цін на енергоресурси, продукти харчування та вартості життя, пишуть британські журналісти. Політологи наголошують — це чергова маніпуляція путінського режиму: налякати людей холодом і голодом, щоб "торгуватися". Підігруючи цій паніці, можна заплатити значно більшу ціну, ніж у платіжці за газ.

"На офіційному рівні позиція всього Європейського Союзу однозначна — Україну треба підтримувати, Україна має перемогти у війні. Ось ці ось ігри та шантаж з боку Росії, який вони вже зараз почали… до певної міри діють проти Росії, у більшості громадян з'являється чітке розумінн, що треба перетерпіти, що це незрівнянно з тим, що переживаютьукраїнці", — заявив політолог Ігор Рейтерович.

У Німеччині соцопитування свідчать, що близько 50% громадян виступають за територіальні поступки України перед Росією. Водночас 71% німців вважають, що їхня країна має стати енергетично незалежною від Росії, наводять статистику в "Дойчланд Тренд".

Різкий розрив між тими, хто шукає "справедливості" для України, та тими, хто бажає "миру", стає тенденцією у всій Європі. Цього й хоче Кремль. На користь Німеччини, як пишуть аналітики Foreign Affairs, — домогтися, щоб війна закінчилася швидко та на максимально вигідних для України умовах. До того ж, за часів невизначеності в ЄС Німеччина має всі шанси забезпечити вирішальне лідерство.

"Думаю, що зараз усі зрозуміли, що таке Путін, що політика зведення мостів з Росією зазнала поразки. Питання про ціни на газ дуже важливе для німецького суспільства. Рівень життя, добробут — що може бути важливішим? Однак на шальках терезів зараз дві речі: один євро надбавки за кубометр газу та похолодання у квартирі на кілька градусів; і людські життя, існування держави, зруйновані міста", — заявив генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко.

Україна зараз не просто суб'єкт, а головний суб'єкт на геополітичній арені, вважають політологи. А українська дипломатія — один із основних гравців зі зміцнення консолідованої позиції Заходу щодо російської агресії.

Українському МЗС все частіше доводиться нагадувати світовій громадськості, що війна — це не лише президент, але й росіяни, які підтримують його плани та дії. Що газова війна, як каже Кулеба, — пряме продовження вже розв'язаної агресії. І найкраще рішення — завдати удару у відповідь і позбутися будь-якої залежності від Росії.

Читайте також: Демілітаризація в дії, — Подоляк про вибухи біля Джанкоя

Прямий ефір