Украина наш дом

Шахти ОРЛО на межі закриття — причину назвав Гайдай

Иллюстративное фото: dobronews.city

Вугільні шахти в окремих районах Луганської області (ОРЛО), які перебувають під російською окупацією з 2014 року, опинилися на межі зачинення. Причина — брак робочої сили через примусову мобілізацію. Про це сьогодні, 9 серпня, повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, інформує "Дом".

За його словами, йдеться про підприємства вугільної галузі, зокрема, в містах Сорокине (Краснодон), Ровеньки, Довжанськ (Свердловськ).

"Майже усіх, кого можна було відправити на фронт із шахт зазначених населених пунктів, вже мобілізували на початку вторгнення. Зараз кожна повістка — ще один крок до повної зупинки підприємств. Людей не вистачає. Всі знають, що із фронту не повертаються, тому опановують нові спеціальності, працюють за сумісництвом, виходять у додаткові зміни. Шахтарів ледве вистачає для підтримки життєдіяльності підприємств", — розповів Гайдай.

Очільник Луганщини також повідомив, що на роботу на ці шахти почали запрошувати чоловіків із сусідніх областей РФ і назвав ситуацію катастрофічною.

Щодо ситуації на фронті Гайдай поінформував, що за минулу добу українські військові зупинили 10 спроб ворога штурмувати міста і села на межі Луганщини та Донеччини.

"Поблизу вісьмох населених пунктів намагалася працювати авіація окупанта. Крім того, росіянами нанесений ракетний удар, здійснені дві спроби танкових атак, завдані ураження населених пунктів мінометами", — повідомив глава ОВА.

Читайте також: Депортацію понад 100 дітей з Луганщини готують росіяни — подробиці від Гайдая

Прямий ефір