"Північний потік-2" та Україна — що заявили Байден і Меркель (ВІДЕО)

Ангела Меркель и Джо Байден. Фото: pravda.com.ua

Сполучені Штати Америки та Німеччина єдині в питанні протидії російській агресії. Про це напередодні заявив президент США Джо Байден у Вашингтоні на спільній пресконференції з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Під час зустрічі сторони приділили значну увагу й питанню російського газопроводу "Північний потік-2", інформує "Дом".

Очільники двох держав заявили про неприпустимість шантажу Києва з боку Москви. Йдеться про транзит газу в обхід України після введення російського газопроводу в експлуатацію.

"Ми єдині в нашій підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Ми виступаємо й продовжимо виступати єдиним фронтом, щоб захистити наших союзників на східному фланзі НАТО проти російської агресії. І хоча я все ж таки стурбований з приводу "Північного потоку-2", але канцлерка Ангела Меркель та я абсолютно переконані, що Росії не можна дозволяти використовувати енергію як зброю, щоб загрожувати своїм сусідам", — заявив Байден.

Меркель наголосила, що ідея Німеччини в тому, щоб Україна залишалася транзитною країною.

"Україна, як і будь-яка інша країна у світі, має право на територіальний суверенітет, тому ми залучені до Мінського процесу та продовжуємо брати участь у ньому. Ми будемо активно діяти, якщо Росія не стане поважати це право України, яке вона має як транзитна країна. "Північний потік-2" — додатковий проєкт, а не проєкт, покликаний замінити транзит через Україну", — повідомила канцлерка Німеччини.

Читайте також: Транзит газу через Україну — чого чекати після зустрічі Байдена з Меркель (ВІДЕО)

Раніше Зеленський заявив, що погляди України та Німеччини на "Північний потік-2" різні.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будують в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід було побудовано на 96%.

Читайте також: Небезпеки "Північного потоку-2" обговорили на Міжнародному енергетичному форумі (ФОТО, ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір