Севастополю — 238 років: що згадують про місто колишні жителі та чого бажають (ВІДЕО)

Евгений Калюжный. Скриншот видео: kanaldom.tv

Сьогодні, 12 червня, Севастополю виповнилося 238 років. Уже сьомий рік поспіль місто відзначає день народження під російською окупацією. Багато його жителів після подій 2014 року в Криму роз'їхалися по інших куточках України. Ті, кому довелося виїхати через російську окупацію, щороку святкують день народження свого міста, бажають йому благополуччя і процвітання, і вірять, що скоро повернуться додому. Один з них, Євген Калюжний, поділився з телеканалом "Дом" своїми спогадами про рідні місця.

Про Севастополь у Євгена, нині жителя Києва, тільки теплі спогади. Він прожив там десять років. У нього була стабільна робота, улюблена сім'я і вірні друзі.

"Гарний, затишний, напевно, як його охарактеризувати, з широкими дорогами, з невеликою кількістю транспорту. Це те, що було, те, що я пам'ятаю", — сказав Євген.

16 березня 2014 року після незаконного референдуму Росія окупувала Крим і Севастополь. Євген вирішив виїхати разом з сім'єю, але вдалося це не одразу.

"По-перше, у мене дитина закінчила школу. Тобто після 2014 року, ми із 2015-го виїжджали до Херсона 3-4 рази на рік для складання іспитів екстерном. Після того, як він там закінчив школу, поступили тут на загальних підставах до інституту і перебралися сюди вже", — розповів чоловік.

До переїзду до Києва Євген помічав, як окупований Севастополь буквально на очах змінюється до невпізнання. За його словами, після окупації до місті оразу почали переїжджати росіяни.

"Йде постійна конфронтація. Приїхали люди абсолютно з іншим менталітетом, з іншими звичками, звичаями і відбувається зіткнення інтересів. Я думаю, що це цілеспрямовано. Йде асиміляція місцевого населення. Перетворити в єдину загальну масу", — поділився думкою він.

27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН не визнала зміну статусу Автономної Республіки Крим. Із 193 країн-членів організації 100 проголосували в підтримку України.

"Ми буквально недавно їхали з товаришем у справах і слухали концертний запис Кузьми Скрябіна і він сказав хороші слова: "Коли ви перестаєте боятися, боятися починають вас". Я хочу побажати людям міста — не бійтеся нічого, живіть своїм життям і робіть те, що повинні робити. Місто, зі святом!", — підсумував Євген Калюжний.

Нагадаємо, що 237 років виповнилося місту Сімферополю. 6 червня до 2014 року в столиці українського Криму святкували День міста. Режисерка Галина Джікаєва понад 6 років не була в рідному Сімферополі. Каже, що коли вона повернеться на український півострів, ось тоді для неї й буде День міста.

Читайте також: Підсумки 12 червня: COVID-вакцинація для всіх, кінець ери паперових трудових і День Севастополя (ВІДЕО)

Прямий ефір