Мережу управління багатствами Путіна виявили журналісти — деталі розслідування (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: novayagazeta.ru

Вже 20 років журнал Forbes шукає відповіді на запитання, скільки ж грошей у глави Російської держави? Очевидно, Володимир Путін — дуже багата людина. Журналісти під час розслідувань називали частину майна, пов’язаного з президентом РФ. Це і величезна резиденція на березі Чорного моря в районі Геленджика, і лижний курорт з віллою на півночі Ленінградської області. Проте документально підтвердити, що ці об'єкти належать саме Путіну, так і не вдавалося. Щоразу після гучного розслідування хтось із друзів президента Росії заявляв, що нерухомістю нібито володіє саме він. Але нещодавно журналісти виявили цілу мережу управління багатствами Путіна, повідомляє "Дом".

Назвати активами Володимира Путіна намагаються особняки, літаки бізнес-класу, яхти, а також банківські рахунки із величезними сумами на них. Проте жодних документів, що підтверджують, немає. Майном і грошима президента Росії управляє ціла мережа компаній, стверджують журналісти-розслідувачі інтернет-ресурсу "Медуза" та Центру з вивчення корупції та організованої злочинності.

"Усього нам вдалося знайти 86 компаній, що використовують електронну пошту на llcinvest.ru. У багатьох компаній одні й ті ж директори, юридичні адреси та аудитори. Деякими безпосередньо володіє банк "Росія". Десятки записані на акціонерів "Росії" — зокрема друга Путіна, мільярдера Юрія Ковальчука та "подругу Путіна", як про неї пишуть у незалежній пресі, Світлану Кривоногих", — йдеться у статті "LLC Invest: ще один кооператив Путіна та його друзів" інтернет-видання Meduza.

Одна з авторів розслідування, російська журналістка Олеся Шмагун каже, що палац у Геленджику, про який розповідав у своєму фільмі російський опозиціонер Олексій Навальний, так звана "хатина рибалки", та особняк, відомий як вілла Селлгрена, є частиною одного великого холдингу.

"Нам здається, що це важливо та цікаво, бо, здавалося б, навіщо таким різним людям як Аркадій Ротенберг, як Геннадій Тимченко, як Юрій Ковальчук, навіщо їм тримати свої активи в одному холдингу? Люди, які стоять за цими компаніями, вони мало чим між собою пов'язані, крім того, що вони всі є друзями Володимира Путіна", — сказала журналістка.

Журналісти-розслідувачі вважають, що "група компаній" LLC Invest — це люди, які були близькі до Путіна ще в 90-х роках. І можливо, що їхнє об'єднання може бути влаштоване як кооператив, члени якого, ймовірно, обмінюються майном та послугами.

Написавши листи за більш ніж 100 адресами на домені llcinvest.ru, журналісти не отримали жодної відповіді, хоча десятки з них дійшли до адресатів і були відкриті. Відповідь отримати вдалося лише від прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

"Президент Російської Федерації жодним чином не пов'язаний і не афілійований із названими вами об'єктами та організаціями", — заявив він.

Загальна вартість активів, якими володіють виявлені компанії, — близько 4,5 млрд долл. І ця сума не точна.

"Окрім цього ми бачимо, що є ще великий список компаній, який, швидше за все, теж є частиною тієї ж самої структури неформальної, але у нас менше доказів. Тому ми трошки їх відокремлюємо. Ось ці компанії можуть додати ще 12 млрд доларів у загальній сумі цих активів, якими володіє цей неформальний холдинг", — каже Шмагун.

Разом із цим більшість компаній, які не входять до вищеописаного кооперативу, досить серйозно страждає від західних санкцій. Як приклад, автоконцерн Volkswagen запропонував співробітникам свого підрозділу в Нижньому Новгороді добровільно розірвати трудові угоди протягом червня з виплатою до шести окладів. Це перша відома програма добровільного відходу працівників через кризу, спричинену війною з Україною.

"Ми, звичайно, думали, що це буде, але не прямо зараз, а у вересні хоча б чи під Новий рік. Бо начебто якісь наради були, перемовини велися з ГАЗом... До останнього сподівалися. Але потім зібрали нас і сказали: "От! Ми не змушуємо, але хто хоче визначитися, скажімо так... Ну, щоби шукати наступну роботу". І основна маса, я так розумію, вирішили все-таки взяти гроші та йти шукати роботу. Якої зараз немає!" — розповіла співробітниця нижегородського складального майданчика Volkswagen Ірина Т.

Слідом за автопромом постраждала авіагалузь. Azur Air майже вдвічі скорочує парк літаків через відсутність запчастин. Також на тлі війни в Україні Росія змушена відмовитись одразу від двох мегапроєктів через відсутність в уряду фінансових коштів. Про це заявив міністр розвитку Далекого Сходу і Арктики Олексій Чекунков в інтерв'ю РБК. Йдеться про будівництво мосту на острів Сахалін та залізниці між Якутськом та Магаданом. Загальна вартість цих проєктів оцінюється у 2,3 трильйона рублів. За словами Чекункова, обидва проєкти не потрапили до комплексного плану модернізації та розширення магістральної інфраструктури, оскільки в уряді їх вважали "непріоритетними".

Читайте також: Путін знову погрожує світові: реальність чи блеф — думки (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у поїздках російського президента Володимира Путіна супроводжує охоронець із особливим дорученням — він збирає екскременти президента у спеціальну валізку та відвозить їх на батьківщину. Ця новина, опублікована на сайті журналу Paris Match. Автори статті вважають, що збирання фекалій та сечі Путіна потрібне, щоб приховати інформацію про стан здоров'я президента.

Медіа-партнери
Прямий ефір