Украина наш дом

Сьогодні — День спротиву окупації Криму (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: krymr.com

Сьогодні, 26 лютого, в Україні — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Цього дня сім років тому, в 2014 році, під стінами Верховної Ради Криму відбувся багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Про це повідомляє "Дом".

На мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, зібралися близько 10 тис. кримських татар і українців, які виступали проти окупації півострова. Паралельно під стінами Верховної Ради проходив проросійський мітинг, в якому брали участь представники партії "Русское единство". Між учасниками мітингів почалися зіткнення, які тривали кілька годин. Десятки людей були травмовані і щонайменше двоє — загинули.

Фото: krymsos.com
Фото: zona.media
Фото: АР

Цього дня учасникам мітингу спочатку вдалося відтіснити проросійський мітинг, але вже в ніч на 27 лютого незаконні збройні формування захопили будівлю Верховної Ради Криму, піднявши над нею російський прапор. На півострові перестали працювати сайти кримської влади, рух громадського транспорту було заблоковано. Тим часом окупантами було відправлено у відставку законне керівництво АРК і проголошено проведення фейкового "референдуму про приєднання".

Фото: atr.ua

Цього ж дня на кордоні Криму з материковою Україною з'являються блокпости з представників так званої "самооборони Криму" під російськими прапорами. Пізніше в Криму почалися перші репресії проти кримських татар і проукраїнськи налаштованих громадян.

26 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Телеканал "Дом" 26 лютого проведе телемарафон "День спротиву окупації АР Крим та м. Севастополя". Він розпочнеться об 11:15. Пряму трансляцію можна дивитися на наших сторінках в Facebook і YouTube.

Читайте також: У "справі 26 лютого" фігурують 27 кримських суддів, які зрадили Україну, — прокурор АРК і Севастополя

Прямий ефір