Сьому річницю визволення міста відзначили в Сєвєродонецьку (ФОТО, ВІДЕО)

Седьмая годовщина освобождения Северодонецка. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 22 липня — сьома річниця визволення Сєвєродонецька Луганської області від незаконних збройних формувань. НЗФ захопили місто у травні 2014 року, але вже 22 липня над адміністрацією знову підняли національний прапор України, повідомляє телеканал "Дом".

Місцеві жителі і військові сьогодні поклали квіти до пам'ятника генерал-майору Нацгвардії Олександру Радієвському, який був одним з керівників операції зі звільнення Сєвєродонецька. Саме він одним з перших увійшов у місто. Але вже на наступний день генерал-майор загинув від кулі снайпера в бою за сусідній Лисичанськ.

Мешканка Сєвєродонецька Ірина Болткова щорічно в цей день приходить до пам'ятника Радієвському.

"Були перші слова Олександра Радієвського, коли він зайшов і сказав: живіть спокійно, місто звільнене", — говорить Ірина.

Бої за Сєвєродонецьк почалися рано вранці. До полудня Сили антитерористичної операції витіснили з міста незаконні збройні формування. Втрат серед українських військовослужбовців не було.

Місцеві жителі зустрічали військових з національною символікою.

"Десь після полудня мені подзвонили і сказали, що українські військові зайшли в Сєвєродонецьк, потрібно піднімати державний прапор. Ми з мамою в цей день мали честь піднімати державний прапор біля Міського палацу культури. Ми були фактично одні, тому що люди боялися виходити на вулиці, але для мене це було дуже важливим кроком, я про це мріяла насправді", — згадує жителька міста Ольга Лішик.

Над адміністрацією міста знову розвивався державний прапор. Сєвєродонецьк тимчасово отримав статус обласного центру.

"Табличка на будівлі виконкому була встановлена ​​особисто мною і ще одним хлопцем сєвєродончанином, коли ми чекали військових. Рано прийшли сюди, напевно, годині о восьмій, коли трохи стихло", — зазначає місцевий житель Олександр Доценко.

У сьому річницю визволення Сєвєродонецька до пам'ятника Олександру Радієвському місцеві жителі несли квіти. Сьогодні в честь генерал-майора названі вулиці в Лисичанську, Дніпрі, Кривому Розі. Ім'я Радієвського носить полк Нацгвардії.

"Для всіх нас це безумовно дата, яка назавжди залишиться. Вже підростає ціле покоління дітей, для яких день 22 липня — це фактично історія, яку пам'ятають лише за спогадами інших людей", — каже житель Сєвєродонецька Сергій Зарецький.

Читайте також: 19 однокімнатних квартир облаштували для переселенців у Сєвєродонецьку — як отримати

Нагадаємо, 21 липня була сьома річниця визволення Торецького Донецької області та Рубіжного — Луганської.


Прямий ефір