Стримування агресії РФ — одна із засад нацбезпеки України, — Зеленський

Владимир Зеленский на форуме "Украина 30". Фото: ukraine30.com

Сьогодні, 11 травня, в Україні стартував форум "Україна 30. Безпека країни", який триватиме три дні. Цей форум відкрив президент України Володимир Зеленський, який, зокрема, назвав основні засади національної безпеки України, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".   

За його словами, безпекове питання — це головна умова існування держави та її незалежності, й російська агресія щодо України є лише свідченням цього.  

"Взаємозалежність і зв'язок політичних, військових, соціальних, економічних, енергетичних, екологічних, кіберзагроз перевернули наше уявлення про систему глобальної, регіональної, національної та особистої безпеки людини… Нами було розроблено та у вересні 2020 року мною було затверджено Стратегію національної безпеки і оборони України. Вперше в її основу було покладено найвищі соціальні цінності — людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканість і безпека. А найвищим пріоритетом держави визначено відновлення миру, суверенітету та територіальної цілісності України", — зазначив президент. 

За словами Зеленського, стратегія ґрунтується на трьох основних засадах: стримування, стійкість та взаємодія.  

"Передусім ми продовжуємо стримувати російську агресію і нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру ми повинні мати сильну та боєздатну армію, адже вона є запорукою стабільності, гарантією спокою і гарантією того, що ні в кого не виникне думки забрати щось у нашої держави легко і без жодного пострілу", — наголосив він. 

Пріоритетами України є посилення оборонних і безпекових спроможностей, а також посилення міжнародного тиску на агресора. 

"Реалізація стримування пов'язана з якістю національної стійкості — це забезпечення готовності держави та суспільства до реагування на будь-які загрози. Наразі завершується розробка концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО, зокрема щодо безперервності врядування та надання критичних державних послуг, стійке енергозабезпечення, дієву реакцію на неконтрольоване переміщення великої кількості осіб, реакцію на масові втрати, стійкі системи цивільної комунікації та цивільного транспорту", — пояснив очільник держави. 

Для реалізації політики взаємодії Україна сформувала систему забезпечення національної безпеки, основу якої становлять взаємопов'язані державні та недержавні інституції, громадянське суспільство та громадяни. 

Прямий ефір