Угода США та Німеччини щодо "Північного потоку-2" — позицію Зеленського озвучили в ЗМІ

"Північний потік-2". Фото: shutterstock.com

Київ виступає проти завершення проєкту "Північний потік-2". Президент України Володимир Зеленський впевнений, що санкції Сполучених Штатів Америки зможуть його зупинити. Про це інформує "Дом" з посиланням на Politiсo.

Як зазначається, джерело, наближене до президента Володимира Зеленського, заявило, що позиція Києва полягає в тому, що санкції США можуть зупинити завершення проєкту.

"Джерело, наближене до президента України Володимира Зеленського, заявило, що позиція Києва полягає в тому, що санкції США можуть зупинити завершення проєкту, якщо тільки адміністрація Байдена буде використовувати їх на етапах будівництва та сертифікації. Ця людина сказала, що Київ, як і раніше, категорично проти цього проєкту", — зазначається в повідомленні.

За інформацією видання, США відмовилися від зупинки проєкту "Північний потік-2" і тепер мають намір укласти угоду з Німеччиною, щоб запобігти збитку. Повідомляється, що "офіційні особи адміністрації закликали своїх українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною, що стосується трубопроводу, за словами чотирьох осіб, знайомих із розмовами".

Видання посилається на офіційні джерела в Білому домі, але не вказує жодного прізвища. Водночас колишня високопоставлена чиновниця — помічниця заступника міністра оборони США з Росії, України та Євразії Евеліна Фаркас назвала угоду щодо російського газопроводу "божевільною".

"Північний потік-2" — це найбільш божевільна угода, яку можна обговорювати зараз. Немає більшої кризи, ніж глобальна зміна клімату, тому мати справу з такою ретроградною угодою — безумство", — наводить її слова Politico.

Читайте також: Конкретику щодо "Північного потока-2" хоче почути Зеленський від глав США і Німеччини

 Раніше Зеленський заявив, що погляди України та Німеччини на "Північний потік-2" різні.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будують в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід було побудовано на 96%.

Читайте також: "Північний потік-2" та Україна — що заявили Байден і Меркель (ВІДЕО)

Прямий ефір