Санкції за розв'язану війну: які галузі економіки РФ найбільше постраждали від обмежень

Санкції. Колаж: glavpost.ua

За кілька днів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну США, Велика Британія та Європейський Союз погодили та ухвалили перші пакети санкцій. Наразі, на 5-му місяці бойових дій на території України, обмеження почали серйозно впливати на економіку країни-агресора. Європа відмовляється від російських енергоресурсів — знаходить нових постачальників, з російського ринку пішли найбільші західні компанії. Крім того, розглядається варіант із запровадженням ембарго на російське золото, інформує "Дом".

Санкції позначилися на більшості галузей економіки Росії. Наприклад, виник дефіцит запчастин для авто.

Крадіжки автомобільних фар тепер проблема для багатьох російських власників автомобілів. Їх почали просто масово знімати ночами з припаркованих машин.

Справа в тому, що дефіцит запчастин на імпортні автомобілі виник через санкції, введені західними країнами у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. І це лише мала частина їхніх наслідків для громадян РФ та її економіки. Це стосується і експорту, і імпорту.

"Ми продовжуватимемо вводити санкції, продовжуватимемо припиняти імпорт товарів з Росії, поки не побачимо, що РФ повністю піде з України", — заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс.

Внаслідок введених санкцій все більше країн Євросоюзу відмовляються від російських нафти та газу. Та й керівники Російської Федерації як заходи у відповідь стали скорочувати постачання газу до Європи. Як наслідок, у червні вперше в історії країни ЄС імпортували зі США більше газу, ніж із Росії.

"Це перший місяць в історії, коли ЄС імпортує більше зрідженого природного газу зі США, ніж трубопроводом з Росії. Падіння російської пропозиції вимагає зусиль щодо зниження попиту в ЄС, щоб підготуватися до суворої зими", — зазначає Фатіх Біроль, голова Міжнародного енергетичного агентства.

Попри це президент Російської Федерації Володимир Путін продовжує наполягати — санкції на економіку їхньої держави ніяк не впливають.

Насправді ситуація виглядає інакше. Рада директорів російського "Газпрому" ухвалила рішення не виплачувати дивіденди акціонерам. Після цього акції монополіста впали одразу на третину.

Таким же шляхом пішов і найбільший банк Росії — "Сбербанк". Востаннє таке було 2000-го року. Активи фінустанови, за даними Мосбіржі, впали одразу на 7%. До того ж його відключили від міжнародної банківської системи платежів SWIFT.

"Ми продовжуватимемо підтримувати і збільшувати економічні та політичні витрати цієї війни для президента Путіна та його режиму", — заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.

З моменту визнання Путіним легітимності так званих "Л/ДНР" 22 лютого цього року та за час повномасштабної війни на території України — США, ЄС та країни G7 вже погодили та ввели шість пакетів санкцій. Їхня дія має показати ефективність у тиску на економіку Росії так, щоб обмежити ресурси країни-агресора для фінансування оборонного комплексу та зупинити війну.

Читайте також: У Путіна гроші не закінчаться: як падіння економіки РФ вплине на війну в Україні — думка російського економіста

Нагадаємо, падіння економіки Російської Федерації прискорилося. За даними Мінекономрозвитку РФ, у травні ВВП країни скоротився на 4,3% у річному порівнянні.

Прямий ефір